На Гуцульщині основи для маскувальних сіток виготовляють на старовинних верстатах

  • На Івано-Франківщині студенти та викладачі Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва виготовляють основу для маскувальних сіток на старовинних верстатах.

    Для роботи вони використовують обладнання, на якому на Гуцульщині тчуть килими, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Суспільне Карпати.

    Щоб виготовити основу для маскувальних сіток, використовують спеціальні нитки із натурального волокна, якими раніше ткали килими.

    На верстаті виготовляють сітки завширшки 3 м та завдовжки 6 м.

    “У Косові дуже не вистачало сіток, щоб їх оформлювати тканинами. Рибалки почали першими в’язати сітки, потім почали плести макраме. Косівський художник Назар Гринюк у мережі дав клич та поцікавився, чи можна було б це робити на верстаті. І ми цю ідею підхопили. Я зрозуміла, що це можна робити”, — говорить викладачка інституту Ганна Фартушинська.

    Наразі, розповідає Ганна Фартушинська, виробництво сіток удосконалюють. Усе виготовляють власноруч, а тому — з любов’ю, каже майстриня.

    Маскувальні сітки в Косівському інституті почали плести в перший день війни 24 лютого. Тоді викладачі навчального закладу закупили необхідні матеріали, щоб створити спочатку основу — рибальську сітку, каже викладач інституту Василь Перегінець. Однак, з його слів, як це зробити, ніхто не знав. Навчитися цієї справи їм допоміг чоловік із Сумщини.

  • Загалом у Косівському інституті виготовили 150 м² маскувальних сіток. До виробництва долучаються всі небайдужі — приносять одяг і тканину, ріжуть смужки чи плетуть сітку.

    До теми: коломиян закликають надавати житло переселенцям

    У Калуші запрацювала соціальна їдальня для переселенців 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!