На Івано-Франківщині лише частково борються з туберкульозом

  • Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при ОДА.
    Участь у заході також взяли заступник директора департаменту охорони здоров’я Віталій Федорів, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ростислав Микитюк, директор обласного фтизіопульмоцентру Любомир Малофій, члени обласної, районних та міських координаційних рад.

    Присутні обговорили проведення центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціальної роботи щодо профілактики негативних явищ, утвердження здорового способу життя в сімейному, дитячому та молодіжному середовищі, у тому числі запобігання поширенню соціально-небезпечних хвороб. Зокрема, Ростислав Микитюк відзначив, що при центрах діють мобільно-консультативні пункти. У рамках їх роботи впродовж дев’яти місяців поточного року здійснено 589 виїздів у 304 населених пункти. Соціально-профілактичною роботою охоплено 8206 осіб, з них – 6574 дітей та 1632 молодих осіб.

    З метою профілактики негативних явищ у суспільстві, формування прихильності до здорового способу життя, профілактики соціально-небезпечних захворювань у молодіжному середовищі обласний центр щороку організовує і проводить конкурс соціальної реклами «Наше майбутнє – без шкідливих звичок». У заході беруть участь учні середніх, професійно-технічних навчальних закладів усіх районів і міст області. Переможців конкурсу нагороджують грамотами, а кращі роботи тиражуються та розповсюджуються серед населення.

    Окрім того, за словами Ростислава Микитюка, надавалися соціальні послуги та здійснювався соціальний патронаж неповнолітніх та молоді, які перебувають у конфлікті із законом.

    Начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко у доповіді щодо стану забезпечення консультування з наявності ВІЛ-інфекції, диспансеризації ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД і стану виконання соціальної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу в обласному центрі зазначила, що заходи, передбачені обласною програмою протидії захворюванню на туберкульоз, виконуються частково. Аналогічна цільова міська програма не затверджена. Виконання заходів фінансується за рахунок поточних видатків.

    У всіх закладах охорони здоров’я міста функціонують пункти збору мокротиння, визначені відповідальні особи, які пройшли навчання в ОФПЦ. Пункти забезпечені необхідними матеріалами та дезсередниками. Зібране мокротиння доставляється в лабораторії І рівня щодня, оснащення лабораторій постійно поновлюється і відповідає вимогам. Для їх належного функціонування з місцевого бюджету виділено коштів на суму 115,4 тисячі гривень. Також керівник додала, що створення кабінетів «Довіра» у поліклінічних закладах міста на сьогодні є недоцільним з фінансових і кадрових причин та відсутності напливу пацієнтів.

    Про результати впровадження рецептурного відпуску препаратів замісної підтримувальної терапії та видачу їх на руки пацієнтам для самостійного прийому вдома розповів головний лікар обласного наркологічного диспансеру Валерій Скопич. За його словами, уже налічується біля тисячі учасників ЗПТ-програми, які перебували і перебувають з моменту її впровадження. Серед них більша частина осіб має інфекційні захворювання. Одним із заходів, що суттєво обмежує поширення цих недуг серед населення, є зменшення контактів споживачів наркотичних речовин як між собою, так і з оточуючими. Переведення пацієнтів на самостійний прийом препарату, який вони отримують в аптеці за рецептом, у 10 разів зменшує кількість контактів.

    Слід зазначити, що за період 2016 року і три квартали 2017 року загальна кількість пацієнтів, які отримували ліки для самостійного прийому за рецептом зросла майже вдвічі. Найбільш успішні результати в цьому напрямку роботи показали кабінети замісної підтримувальної терапії наркологічного диспансеру, Центру СНІДу, Калуської та Надвірнянської центральних районних лікарень.

    Читайте також: На Прикарпатті за програмою “Доступні ліки” купили медикаментів майже на 8 мільйон

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!