На Івано-Франківщині працює понад 1000 домашніх сонячних електростанцій

 • Сьогодні, 11 лютого, в Івано-Франківську відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин

  Серед питань порядку денного депутати розглянули виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2019 рік.

  Одним із основних напрямків, про які йдеться в документі, є енергетика. Як розповів в.о. директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Сергій Подошва, станом на 01.01.2020 року в області функціонує 56 промислових сонячних електростанцій загальною потуж­ністю 217,4 МВт.

  З них 28 почали працювати в 2019 році. За 2019 рік ці СЕС виробили приблизно 150 млн. кВт. год. електроенергії, що складає 1,6% від загального обсягу виробленої електроенергії в області.

  “Також ми маємо 1150 приватних домогосподарств, які приєднались до електричних мереж АТ «Прикарпаттяобленерго». Це четверте місце серед областей України по кількості встановлених СЕС та третє місце по їх потужності”, – сказав Сергій Подошва.

  Сумарна потужність 1150 домашніх СЕС Прикараття становить приблизно 35 МВт, а вироблена електро­енергія покриває власні потреби в межах середнього рівня споживання більш як 7 тисяч домогосподарств.

  Крім того, на початку 2018 року запущена в дію перша черга вітрової електростанції потужністю 0,6 МВт у с. Шевченкове Долинського району, яка за 2019 рік згенерувала 0,3 млн. кВт. год. електроенергії. А на річках області працює 5 малих гідроелектростанцій потужністю 3,6 МВт, які за рік виробили 11,4 млн. кВт. год. електроенергії.

  Біогазовий завод ТОВ «Ґудвеллі Україна», потужність якого складає 1,2 МВт., вироблено 4,0 млн. кВт. год. електроенергії та 3500 Гкал теплової енергії. На полігоні ТПВ на території Рибненської сільської ради діють дві біогазові установки загальною потужністю 0,7 МВт.

  Депутати підтримали цей проєкт рішення. Тепер за нього голосуватиме Івано-Франківська обласна рада на наступній сесії, 21 лютого.

  Також вони проголосували і за проєкт аналогічної програми на 2020-й рік.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!