На Івано-Франківщині презентують унікальну аудіокнигу “Дідо Иванчік”

На Івано-Франківщині відбудеться презентація першої аудіокниги репресованого і заарештованого у 1940 році письменника і активного громадського діяча Гуцульщини Петра Шекерика-Доникового “Дідо Иванчік”, начитаної гуцульським діалектом, пише “Укрінформ”.

Унікальність цього проєкту в тому, що у ньому, окрім опублікованої у 2007 році версії роману, буде вперше оприлюднено кілька розділів цього твору, які досі вважалися втраченими.

Майже 60 років вважався зниклим безвісти такий твір Петра Шекерика-Доникового “Дідо Иванчік”. Потім виявилося, що рукопис зберігся у родичів автора, у кінці 90-х його оприлюднили, а в 2007 вийшла книжка “Дідо Иванчік”. А впродовж цього року ми працювали над створенням аудіокниги…”, – сказав науковий співробітник музею Івана Франка у Криворівні, місцевий мешканець Василь Зеленчук.

Аудіокнига міститиме розділи, які раніше вважалися втраченими.

27 жовтня презентація цієї аудіокниги відбудеться у Верховині, у музеї автора, 29-го – у Криворівні, 31 жовтня — в Івано-Франківську, 3 листопада — у Львові.

Роман Шекерика-Доникового “Дідо Иванчік” – унікальний літературний твір, написаний живим гуцульським діалектом, його високо цінували критики. Наприклад, за словами польського письменника Станіслава Вінценза, цей твір є «пам’ятником старої мови, якому немає рівного».

Читайте також: Кінокритики назвали фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго” найкращим

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!