На Івано-Франківщині розповідають переселенцям про захист здоров’я під час війни

  • Упродовж літа майже 50 медичних працівників з усієї України проводять публічні лекції, щоб сформувати в українців свідоме ставлення до вакцинації та стану свого здоров’я – зокрема, в умовах активного поширення інфекційних захворювань.

    Ініціатива триває в межах нового проєкту ЮНІСЕФ та Українського католицького університету у 5 областях України – Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій.

    З початку проєкту медики проконсультували понад 5000 українців. Зокрема, на Франківщині таких відкритих зустрічей провели уже 85. Медпрацівникам вдалося проконсультувати понад 900 вимушених переселенців, що обрали для себе новим місцем проживання Івано-Франківську область, розповідає координаторка проєкту у регіоні Софія Жаб’як.

    Традиційно найбільше люди цікавляться тим, як отримати щеплення від дифтерії та правця, COVID-19, гепатиту B та поліомієліту. Окрім цього, медики дають поради мамам з питань грудного вигодовування та координують щодо отримання грошової допомоги за програмою «Спільно», яку надає ЮНІСЕФ.

    “У рамках проєкту ми комунікуємо з людьми, які покинули свої домівки і знайшли безпечне місце на Івано-Франківщині. Вони втратили доступ до благ, які раніше були в легкому доступі. Одне з таких відчутних благ – медицина і, зокрема, вакцинація. Багато з внутрішньо переміщених осіб, поспіхом покидаючи домівки, не взяли з собою медичних карток, календарів щеплень, чимало хто з дорослих не пам’ятає, коли здійснювали вакцинацію, багатьом діткам не встигли зробити необхідні щеплення. Окрім цього, часто ми зустрічаємо людей, які потребують не стільки консультації щодо стану здоров’я, як діалогу – вони лише хочуть розповісти свою історію, свій біль, тож наші медики часто стають насамперед слухачами. Це допомагає внутрішньо переміщеним українцям відчути себе почутими та не покинутими серед незнайомих людей. На цих візитах, наші медики сміються і сумують разом з українцями, які зараз не вдома, граються з дітками і паралельно роблять велику справу. Це не може не надихати”, – розповідає координаторка проєкту в Івано-Франківській області Софія Жаб’як.

    Долучитися до ініціативи виявили бажання більше 200 медичних працівників із усієї України. Кандидатів обирали за результатами конкурсу. Серед них професори університетів, сімейні лікарі та інтерни.

    Багато з медпрацівників, хто приєднався до проєкту, самі стали переселенцями, тож мають змогу проводити такі ініціативи з особистим розумінням усього контексту.

    Читайте також: У франківському “Карітасі” дарують “благодійні” портфелики для першачків: що треба, аби отримати

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!