На Івано-Франківщині за півроку провели понад 300 рейдів “Діти вулиці”

 • З метою попередження дитячого недогляду та безпритульності, виявлення та усунення причин та умов, що сприяють вчиненню неповнолітніми злочинів, а також виявлення осіб, які залучають дітей до протиправної діяльності, службами у справах дітей райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення систематично проводяться профілактичні заходи (рейди): «Діти вулиці», «Вокзал», «Літо» тощо.

  Зокрема, у першому півріччі 2017 року проведено 305 профілактичних рейдів, під час яких виявлено 248 дітей, з них вилучено з: вулиці – 7 осіб, сім’ї – 9; крім цього, попереджено 232 дітей.

  Із загальної кількості вилучених дітей: 5 – повернено в сім’ю, 11 – влаштовано в центри соціально-психологічної реабілітації дітей.

  Під час рейдів виявлено 10 підлітків, які вживали спиртні напої. Виявлено 42 порушення правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами. По кожному факту працівниками правоохоронних органів складено протоколи про адміністративні правопорушення, винні особи притягнуті до адміністративної відповідальності. Зокрема, попереджено 29 та ініційовано притягнення до відповідальності 8 посадових осіб.

  Служби у справах дітей внесли клопотання до виконкомів міських, селищних, сільських рад щодо вирішення питання про доцільність функціонування даних торгових об’єктів. З продавцями та власниками закладів торгівлі проведено профілактично-попереджувальні бесіди про протизаконність і недопустимість продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів неповнолітнім та роздано відповідні пам’ятки.

  Під час проведення профілактичних заходів-рейдів працівниками служб у справах дітей обстежено умови проживання дітей в 524 сім’ях, попереджено 334 батьків за неналежне ставлення до виховання дітей та ініційовано притягнення до відповідальності 105 осіб.

  До теми: Сестри Дому Милосердя просять допомогти дітям продуктами

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!