На Калущині перейменують вулицю, яка носить ім’я відомого комуніста

 • На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення ради про перейменування вулиці Галана в селі Копанки.

  Її назву планують змінити на вул. Церковну, інформують “Вікна”.

  Наприкінці жовтня Калуський міський голова Андрій Найда повідомив, що до міської влади надійшло звернення щодо вулиці Галана в Копанках, яку не перейменували в рамках декомунізації.

  Ярослав Галан був письменником і журналістом. Був членом Комуністичної партії Західної України та Всесоюзної комуністичної партії (більшовиків) та користувався підтримкою радянської влади: його книги видавали стотисячними накладами в українських видавництвах, а твори включали до шкільної програми.

  Під час II Світової війни та опісля Галан засуджував ідеї української державності, називав українську революцію — «жовтоблакитний маріонетковий балаган штибу 1918 року», оббріхував ОУН, УПА, а також греко-католицьку церкву. 1 липня 1949 року Пій XII своїм Декретом проти комунізму відлучив від Католицької церкви усіх комуністів світу, включно з Галаном — у відповідь на це Галан написав статтю «Плюю на Папу».

  Ярослав Галан у своїх публіцистичних працях часто вигадував випадки непідтверджених «звірств» українських націоналістів. Він був убитий у робочому кабінеті. Смерть спричинили 11 ударів сокирою по голові, причому більшість з них була завдана вже після смерті.

  У 2014 році Галана внесли до списку осіб, які підлягають декомунізації й відповідно всі вулиці в Україні, що раніше носили ім’я Галана, вирішили перейменувати.

  Читайте також: У Коломиї активісти самотужки демонтували радянську символіку (відео)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!