На Калущині річку Сівку забруднили нечистотами – загинула риба

 • У п’ятницю, 26 липня о 16:20 від чергової частини Калуського відділку поліції поступило повідомленням про те, що в селі Голинь Калуського району виявлено забруднення річки Сівка невідомою речовиною та встановлено факт загибелі риби.

  Про це повідомили в управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

  Виїздом до місця події комісії Калуської РДА в присутності заступника голови Брошнівської ОТГ проведено обстеження русла річки Сівка в межах ОТГ та відрізку межі Калуського району до місця скиду води з очисних споруд Брошнівського ЖКГ та 500 м. вище по течії річки.

  Під час обстеження встановлено факт забруднення річки після скиду води з очисних споруд (вода візуально темного кольору із специфічним запахом та загиблою рибою), вище місця скиду – річка чиста.

  Комісією встановлено, що витік відбувається з території очисних споруд комунального підприємства Брошнів-Осадської ОТГ.

  За інформацією головного інженера очисних споруд Брошнівського ЖКГ скид забруднених стоків у річку відбувся через відсутність електропостачання на очисних спорудах в результаті несправності трансформаторної підстанції. Працівниками підприємства вжито заходи з припинення попадання неочищених стоків в річку Сівка, станом на 20.15 годину скидання неочищених стоків припинено.

  Електропостачання об’єкту здійснюється від переносних електрогенераторів. Об’єм витоку неочищених стоків встановлюється.

  Працівники Калуського районного управління Держпродспоживслужби в області відібрали взірці води для проведення лабораторного дослідження.

  На місці надзвичайної події працювали МОГ Калуського МРВ та Рожнятівського РВ УДСНС в області 4 чол., 2 од. тех. 1 електрогенератор.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!