На Калущині скажений кіт покусав людей, у громаді ввели карантин

 •  
  10 листопада тварина загинула.
   
  Про це пише “Галицький кореспондент”, посилаючись на сторінку Витвицької громади.
   
  У зв’язку із виявленням сказу кота в селі Витвиця Витвицької ТГ Калуського району 14 листопада 2023 року відбулося засідання ДНПК при Витвицькій сільській раді.
   
  Заслухавши інформацію начальника Долинського відділу Калуського районного відділу головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Богачова Т.Р. про те, що 7-8 листопада 2023 року отримали повідомлення про покус (котом) людей.
   
  Труп кота відправили на дослідження в Івано-Франківську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для вірусологічного дослідження на сказ.
   
  Відповідно до звіту про результати дослідження біологічного матеріалу від 13.11.2023 року № 0001863 п.м./23 у даному патматеріалі виявлено збудника сказу.
   
  Цього ж дня комісією провели обстеження та дезінфекцію місця загибелі тварини.
   
  За рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії №2 від 14.11.2023 року при Витвицькій сільській раді територію с. Витвиці оголосили неблагополучною та наклали карантинні обмеження.
   
  Відстань 2 км від с. Витвиця оголосили загрозливою зоною, а – 5 км зоною спостереження.
   
  В даному населеному пункті спеціалістами Витвицької ДЛВМ проводиться роз’яснювальна робота та профілактичні щеплення всіх сприятливих тварин проти сказу.
   
  Карантинні обмеження будуть зняті через 2 місяці від останнього випадку захворювання за умови виконання всіх заходів.

  Також читайте: На Прикарпатті проведуть завершальний етап з імунізації диких тварин

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!