На Калущині, в селі Копанки, хочуть збудувати нову амбулаторію

 • Пропозицію щодо будівництва нової сучасної амбулаторії в Копанках озвучив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин під час чергової оперативної наради у міського голови.

  Після приєднання до Калуша сіл району, ФАПи і амбулаторії перейшли в управління Калуського МЦ ПМСД, пише “Калуш.ФМ”.

  За словами Михайла Гаврилишина, керівництво закладу робить об’їзди і дивиться на стан будівель та потреби в ремонтах. Амбулаторія в Копанках розміщена у колишньому приміщенні панського маєтку, збудованому ще у 1870 році. Фундаменту тут нема, стіни тріскають.

  Приміщення не пристосоване під медичний заклад. Встановлений раніше котел використовує надто багато газу і обігріває частину кімнат, які не використовуються. Вікна, хоч і поміняні, але на подвійні дерев’яні, а не металопластикові.

  «У нас обмежений фінансовий ресурс, і кожну бюджетну копійку треба використовувати раціонально, – каже головний лікар. – Тож якщо говорити про ремонт цього приміщення, то в нього доведеться вкласти стільки, що можна збудувати нову сучасну амбулаторію. Орієнтовно на це потрібно 8,5 млн гривень», – каже Михайло Гаврилишин.

  Звісно, місцевий бюджет таких коштів не має. Тому Михайло Гаврилишин запропонував звернутися за підтримкою депутатів обласної ради, які представляють місто і район, щоб вони пролобіювали закладення в обласному бюджеті соціально-економічного розвитку коштів на будівництво типової амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

  «Тут поряд зі старим приміщенням є достатня земельна ділянка, яку міська рада може надати під будівництво, – додає керівник. – Якщо область виділить кошти, то за рік-два ми зможемо це зробити. Це реальний проєкт, який сприятиме більш якісному наданню медичних послуг населенню», – додав лікар.

  Як прокоментувала заступник міського голови Надія Гуш, влада міста підтримує цю пропозицію: краще збудувати нове приміщення, яке відповідає сучасним вимогам, ніж реанімувати старе пристосоване.

  Наразі готують звернення до усіх п’яти депутатів обласної ради, які представляють Калущину.

  Читайте також: Як одинокий калушанин створив будинок дитячого типу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!