Калуський районний відділ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я» підготував аналіз інфекційної захворюваності населення Калуського району та аналіз виконання обсягів щеплень згідно національного календаря профілактичних щеплень за 9 місяців цього року.
Зокрема, цьогоріч на території Калуського району зафіксували 7 випадків сальмонельозу, 1 – лептоспірозу, 45 – кашлюка, 43 – скарлатини, 10 – хвороби Лайма, 282 – вітряної віспи, 7 – корости та ін.
Щодо захворюваності паразитозами, то за 9 місяців 2024 обстежили 10565 людей (дітей – 4145 і дорослих – 6420). Виявили інвазованих – 707 (серед дитячого населення – 465 інвазованих, серед дорослих 242 інвазованих). Загальна захворюваність по нозоологічних одиницях розприділилась наступним чином: 605 випадків аскаридозу, 39 – ентеробіозу, 58 – лямбліозу, 5 – токсокарозу.
За 9 місяців 2024 року з зоонозних інфекцій зафіксували 2 випадки сказу серед тварин (лисиця, власний кіт), проти 1 випадку (власна собака) за аналогічний період минулого року, 10 випадків хвороби Лайма проти 3 випадків за аналогічний період 2023 року, 1 випадок лептоспірозу, за 9 місяців 2023 року теж 1, 1 випадок лістеріозу, за 9 місяців 2023 року лістеріозу не зареєстрували.
З приводу укусів тваринами за антирабічною допомогою в ЗОЗ району цьогоріч звернулися 165 осіб. Зареєстровано 1 укус скаженим власним котом (с. Боднарів) та 1 випадок ослинення скаженою собакою ( ветклініка Ол.Вет, м. Івано-Франківськ). Від фізичних ушкоджень бездомними тваринами потерпіли 27 осіб. 23 укуси людям нанесено бездомними собаками, 2 – бездомними котами, 2 – щурами.
Щодо захворюваності гострими кишковими інфекціями та вірусними гепатитами, то за 9 місяців 2024 року зареєстровано 7 випадків захворювання на сальмонельоз проти 5 за аналогічний період 2023 року.
Спалахів та групових захворювань гострих кишкових інфекцій не зареєстровано.
За 9 місяців 2024року був зареєстрований сімейний спалах гепатиту А, зокрема зареєстровано 5 випадків гострого гепатиту А в сімейному вогнищі, в тому числі 1 дитина 0-17 років. Крім того, за 9 місяців 2024року зареєстровано 3 випадки захворювання на гострий вірусний гепатит В.
Щодо виконання запланованих обсягів щеплень за 9 місяців по закладах охорони здоров’я Калуського району, то вакцинація дітей вікової групи до 1 року знаходиться на рівні 71,8 – 79,5%, вакцинація дітей вікової групи 18 міс – 70,2 – 71,8%; вакцинація дітей 6 років: 40,8% – щеплення проти поліомієліту (Поліо- 5), 55,6% – щеплення від дифтерії і правця 6 р., 70,8% – щеплення від кору, краснухи та паротиту – 70,8%. Низькі показники ревакцинації у віці 14 років (Поліо-6) становить 41,4% та АДП-м (дорослі) – 36,4%. Таким чином існує проблема формування колективного імунітету від вакцинокерованих інфекцій, адже ВООЗ рекомендує підтримувати рівень імунізаціїї 95%.
Якщо би мене спитали, якою є Україна, мабуть, відповіла: такою, якою вона є в роботах художника Сергія Лаушкіна. Відкритою, яскравою, витонченою, болісною і живою. Саме такою є експозиція його творів, які він нещодавно привіз до Івано-Франківська. Оксана Шевченко зазначає, що феномен творчості митця «у багатстві тематики, ідей, образів і формотворчих засобів, які сукупно творять якісний,
Часто, коли мені доводиться їхати до Вови, я думаю, що я погана мама. Бо ж залишаю дітей та їду в місця, з яких завжди є ризик не повернутися. Жовтень 2022 Як же я ненавиджу все, що пов’язане з московією. Знайшла свій шкільний зошит із записами перших віршів. Російською. Спалила. Кілька книг, теж російською, віддала в
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного