На Калущині зафіксували чотири випадки лептоспірозу

 • У 2021 році в Калуському районі зареєстрували чотири випадки лептоспірозу.

  У 2020 та 2019 роках фіксували по одному випадку, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Вікна“.

  Два випадки захворювання задокументували в Калуші, інші два – у селах Степанівці та Боднарові.

  Лептоспіроз це гостре зоонозне інфекційне захворювання людини й тварин, збудником якого є різні види лептоспір. Протікає у жовтяничній і безжовтяничній формах.

  Інкубаційний період (від часу зараження до перших ознак хвороби) триває 2-20 днів. Хвороба характеризується раптовим початком, інтоксикацією, хвилеподібним перебігом. Температура підвищується до 39-40, людину морозить. З’являється загальна слабкість, головний біль, біль у попереку, суглобах і м’язах, особливо литкових. Після перенесеного захворювання залишається стійкий і тривалий імунітет (несприйнятливість організму до хвороби), спрямований лише проти того виду лептоспір, який викликав захворювання, інформують

  Джерелом лептоспірозу захворювання є мишовидні гризуни, дикі і сільськогосподарські тварини. У тварин спостерігаються найрізноманітніші варіанти перебігу хвороби, але найбільшого значення набувають стерті форми та носійство. Збудник виділяється у зовнішнє середовище з сечею.

  Лептоспіри до організму людини потрапляють через рот із забрудненими харчовими продуктами і водою через пошкоджену шкіру рук, ніг, слизові оболонки при купанні, користуванні забрудненою водою та догляді за худобою. Існує професійний ризик виникнення захворювання в лісорубів, косарів, працівників тваринницьких господарств, ветеринарів, робітників колекторів. До групи ризику належать і аматори-рибалки.

  Випадки лептоспірозу реєструються в переважній більшості у серпні-жовтні з піком у вересні.

 • Основним засобом попередження захворювання є дератизація – знищення мишей і щурів. У нашому регіоні її проводять спеціалісти Калуського відділу профілактичної дезінфекції на договірній основі.

  З інших засобів профілактики лептоспірозу рекомендується використання в роботі по господарству рукавиць та гумового взуття, зберігання харчових продуктів кормів для тварин і реманенту в місцях, недоступних для гризунів, регулярний догляд за руками, лікування подряпин, тріщин шкіри, ранок. Не купатися та не ловити рибу у водоймах, береги яких зарощені очеретом, де можуть водитися гризуни.

  Захворювання на лептоспіроз часто призводить до тяжких наслідків, оскільки хвороба може протікати в тяжкій формі з ураженням нирок, печінки, очей. Смерть найчастіше настає від гострої ниркової недостатності. Завжди необхідно пам’ятати: тільки своєчасне звернення за медичною допомогою врятує вам життя.

  До теми: у Франківську в важкому стані госпіталізували чоловіка з лептоспірозом

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!