На Калущині знайшли дзвін, який виробили у 1687 році

Вчора, 25 червня, краєзнавці Василь Фіцак та Олександр Коваль відправились в чергову поїздку з пошуку та вивчення дзвонів.

У селі Негівці Калуського району вони описали чотири сучасні дзвони, відлиті в Воронежі. Проте їм показали ще один дзвін — неробочий, розколотий, з церковнослов’янськими написами: “РОКУ БОЖІА АХПЗ”. За кириличною системою числення буквами позначались цифри. Так букви “АХПЗ” відповідають 1687 року. Василь Фіцак запевняє, що наразі це найстаріший дзвін, який побачили краєзнавці, пишуть “Вікна”.

“Наразі це найстаріший дзвін, який нам вдалось віднайти. Оскільки він розколотий на дві частини і має вертикальну тріщину, то ремонту не підлягає. Але для майбутнього музею дзвонів — це унікальний експонат”.

Раніше найстарішим церковним дзвоном на Калущині краєзнавці вважали дзвін 1885 року  майстерні Зигмунта Мозера, описаний у Войнилові.

Загалом краєзнавцям вдалось відвідати 50 сіл Калуського району і зробити опис всіх дзвонів. За результатами опису всіх дзвонів Калущини краєзнавці планують видати довідник.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!