На Коломийщині в одній з ОТГ пусткою стоять будинки культури: відновлювати їх не будуть

 • Будинок зареєстрований між стовпами 0067 та 0068. Такі записи ще й нині можна побачити у паспортах мешканців Трача, Цуцулина, Кривобродів, Коростів та Гуцулівки.

  Люди там ще живуть на “Кубані” чи на “Комарі”. Назв вулиць майже немає. Нещодавно ці села доєдналися до Матеївецької громади. Тепер там пробують навести лад в документах мешканців. Ще громада отримала п’ять будинків культури, які практично стоять пусткою, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “РАІ”.

  У Цуцулині мешкає до двохсот людей. Є в населеному пункті і будинок культури. Хоча є тільки те, що від нього залишилося.

  Зовсім інша картина у сусідньому Трачі. Заклад культури хоч і невеликий, але доглянутий. Завідувачка бібліотеки Олександра Підлетейчук каже, що відколи село увійшло до громади, значно покращилися справи у культурі. А от щодо закладу культури в Цуцулині, то бібліотекарка вважає, що його треба відновлювати.

  Керівництво громади має іншу точку зору. Вони зверталися із проханням до Міністерства культури про ліквідацію установи. Отримали відмову. А ще там колись, до входження у громаду, працювали “5 осіб”.

  Таких культурних об’єкти є ще три. Практично всі занедбані. Тому їх відновлювати не будуть. Бо за рік з цих п’яти населених пунктів вдалося зібрати понад 50 тисяч гривень. А відновлення будь-якої установи це сотні тисяч.

  Нагадаємо, У Бурштинській ОТГ одночасно закрили шість бібліотек

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!