На Коломийщині виділять 10 га землі під будівництво житла для військових

 • У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, планують виділити 10 га землі під будівництво житла для військових. Про це йшлося під час інвестиційного форуму «Залучення інвестицій. Іпотека для захисників».

  На форумі у Коломиї представники влади, банкіри, забудовники та військові обговорили, як зробити житло для бійців доступнішим.

  Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук каже: коли йдеться про житло, це – найнеобхідніше в частині інтеграції й соціалізації військовослужбовців, які повернулися або повернуться з фронту, повідомляє «Суспільне».

  Коломийщина – одна з тилових зон із високою концентрацією військовослужбовців. Аби їхні сім’ї мали змогу придбати житло, у громаді виділяють під будівництво 10 га землі.

  «Ми хочемо долучитися як органи місцевого самоврядування. Щоб у Коломиї купили не 10-20 квартир для військових, а, наприклад, п’ять тисяч помешкань. І ми разом з депутатами до цього готуємося – виділили 10 га землі під забудову якраз для військових», – пояснює Станіславський.

  Зводити житло у Коломийській громаді планують під нову державну програму доступного кредитування житла «єОселя». Вона передбачає перший внесок від 20% від вартості житла та фіксовану ставку – 3% річних терміном до 20 років.

  «Запуск програми іпотечного кредитування «єОселя» справді багато чого спростив. За власні гроші зараз придбати житло може далеко не кожен українець. У середньому під цю програму розраховувати на двокімнатну квартиру в межах 60 м². Перший внесок – 20%, тобто майже 400 тис. грн. Місячний платіж – 5-6 тис. грн, тож це є досить доступно, якщо розтермінувати на 20 років», – пояснює Вікторія Вишневська.

 • На власне житло на Прикарпатті очікують сотні сімей військовослужбовців, пояснює підполковник, начальник Івано-Франківської квартирно-експлуатаційної частини Юрій Волошин. Відтак, каже він, співпраця банків, забудовників та влади усіх рівнів у цьому напрямку є надважливими.

  До теми: У Надвірні придбали пожежну автоцистерну за 11 мільйонів гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!