На Косівщині активісти не змогли визволити ведмедя з клітки підприємця

 • Власник ресторану “Байка”, що у містечку Косів, відмовляється віддати бурого ведмедя Юру для розміщення у реабілітаційному центрі “Синевір”.

  Про це повідомляють на сторінці UAnimals з посиланням на SOS Zoo and Bear Rescue.

  У дописі зазначається:

  “Активісти організації зазначають, що попри численні зусилля, власник відмовляється віддати ведмедя до реабілітаційного центру. У дописі йдеться, що власником ведмедя є Міністром в українському уряді й, використовуючи своє становище, відмовляється віддавати тварину. Проте активісти здаватися не збираються і будуть боротися за права Юри та при потребі звернуться до суду”

  У коментарі до публікації експертка з питаннь благополуччя тварин Наталія Вишневська зазначає, що Юру намагаються визволити вже більше 3 років. Тварина перебуває у неволі з 2007 року. 15 січня зоозахисники обіцяють назвати імена людей, які блокують передачу ведмедя у реабілітаційний центр.

  Загалом в Україні дозволено тримати в неволі диких тварин, але за умови наявних документів на легальне їхнє придбання, спеціального дозволу Мінекології (видача якого не врегульована вже декілька років) та дотриманням мінімальних норм утримання (для ведмедів це вольєр 30м2).

  У випадку з Юрою у “власника” немає дозволу Мінекології, тому фактично він не є власником ведмедя, а утримувачем.

  Згідно з законом, у випадку судового розгляду суддя може прийняти рішення або про штраф, або про конфіскацію тварини.

 • Рішенням у таких ситуаціях, які є масовими, є пряма законодавча заборона на утримання тварин з Червоної книги України та інших диких тварин при ресторанах, відпочинкових базах, готелях та інших такого роду громадських місцях.

  Питанням мала б займатися Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області.

  Така ж ситуація була з ведмедицею Манею з ресторану “Гуцульський Двір” на Львівщині. Навіть відбувся суд, який присудив не конфіскацію, а 50 гривень штрафу. Після цього суду почався активний тиск у львівських соціальних мережах, підключились журналісти, всі почали засуджувати таке утримання ведмедя. Згодом власник погодився віддати Маню.

  Читайте також: Сімейство ведмедів у Галицькому нацпарку ніяк не може влягтися спати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!