На Косівщині жертви буревію досі не отримали компенсацій

 • Про це повідомив на сесії Косівської районної ради депутат Василь Боєчко.

  Він зауважив, що ще 21 грудня минулого року Косівська районна рада передбачила 100 тисяч гривень на допомогу постраждалим від буревію.

  Нагадаємо, що 12 грудня Прикарпаттям пронісся буревій. Негода декілька годин лютувала у гірській частині області. За попередніми підрахунками, вона завдала шкоди на понад п’ять мільйонів гривень. Найбільше від негоди постраждав Косівський район, трохи менше – Коломийський. Для ліквідації наслідків буревію з районного бюджету виділили 100 тис. грн, а з обласного – 260 тис. грн та 300 листів шиферу. Ще 50 тис. грн виділила міськрада.

  Проте депутат Василь Боєчко зазначив, 100 тисяч, які виділила райрада, не були використані та повернулися у вільний залишок бюджету і їх перерозподілили на інші напрямки.

  «Було близько 50 актів обстеження по декількох селах, але ніхто не отримав допомоги. З обласного бюджету  виділили гроші і за них закупили перекриття для закладів соціально-культурної сфери, але Черганівська школа досі нічого не отримала», – наголосив Боєчко.

  Також він додав, що не може почути конкретної відповіді, чому люди не отримали компенсації, адже райдержадміністрація і районна рада переводять стрілки один на одного.

  Голова райради Павло Ванджурак підтвердив, що рада справді виділила 100 тисяч гривень у резервний фонд. Але, запевнив він, в подальшому вчиняти будь-які дії з цим коштами вона не має права. «Так сталося, що вони були не використані і повернулися в районний бюджет. При формуванні бюджету на 2018 рік закладено 200 тисяч гривень у резервний фонд», – підкреслив голова.

 • Представник від РДА не зміг пояснити, чому ці кошти були не використані, і попросив звертатися письмово із таким питанням.

  Читайте також: Депутати Косівської райради вимагають заборонити пропаганду гомосексуалізму.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!