На Прикарпатті арештували активи роскомпаній на понад 200 мільйонів (фото)

 • За ініціативи СБУ в Івано-Франківській області арештували та передали в АРМА (агентство з розшуку та менеджменту активів) активи російських компаній на понад 200 млн гривень.

  За матеріалами Служби безпеки арештували майно та корпоративні права двох підприємств у Івано-Франківській області, пише “Галицький кореспондент“.

  Ці компанії спеціалізуються на виробництві картонної та паперової продукції для промисловості, їхні активи сягають понад 200 млн грн.

  Кінцевим бенефіціаром 100% статутного капіталу в одній із них є російський уряд, в іншому йому належить 75%, а решта – Україні.

  Встановлено, що рф володіє підприємствами через ланцюжок пов’язаних між собою установ. Зокрема, мова йде про два російські банки та одне товариство з обмеженою відповідальністю.

  Слідчі СБУ з’ясували, що з початком широкомасштабного вторгнення рф топменеджемент цих компаній намагався заволодіти активами підприємств. Вони розпочали переведення майнового комплексу в розпорядження підконтрольної їм компанії.

  Служба безпеки запобігла цій процедурі, тож за її матеріалами наклали арешт на такі російські активи:

  •  корпоративні права вартістю 14,8 млн грн.
  •  цілісний майновий виробничий комплекс вартістю майже 190 млн грн.

  За ініціативи СБУ активи передали в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку, та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Передача майнового комплексу в управління України дозволить організувати ефективну роботу підприємств.

  Наразі слідчі здійснюють досудове розслідування за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  •  ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);
  •  ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
  •  ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

  До теми: ЗСУ заманили у пастку 10-12 тисяч окупантів, – військовий експерт

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!