На Прикарпатті більше 30 людей стали жертвами отруєння грибами

 • Так, на Прикарпатті постраждало вже більше трьох десятків людей, і ця цифра продовжує зростати.

  Такого спалаху, кажуть медики, в Івано-Франківській області не було вже багато років, пишуть Подробности.

  Віру Іванівну грибним обідом пригостили її племінники, Віталій і Руслан. Хлопці приїхали до неї погостювати на кілька днів. Сироїжки з лісу приніс один з хлопців, досвідчений грибник розповідає жінка. Але вночі, всім стало погано.

  “Я поїла трішки грибів і відчула, що один гриб мав трохи гіркуватий присмак. Ознаків не було ніяких,  аж в четвертій годині ночі дуже хотілося пити, тоді почалася нудота”, – говорить Віра Ціпцур – мешканка Тернопільської області.

  Найгірше почувалися Руслан і його дружина. Їх вже вранці доставили в лікарню. У обох діагностували отруєння блідою поганкою. А от Віра Іванівна з Віталієм за допомогою вирішили звернутися тільки через день. Сьогодні обоє у важкому стані.

  “Двоє у важкому стані, отруєння блідою поганкою, коли отрута вражає печінку нирки, шлунково-кишковий тракт. Клініка цього захворювання має певні особливості, проявляється тільки через шість-вісім годин після вживання грибів”, – говорить Олег Легун, заввідділенням інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

  Від блідої поганки протиотрути немає, попереджають лікарі. За останній тиждень з таким діагнозом в обласну лікарню потрапили відразу три родини. А всього в Прикарпатті з грибним отруєнням в лікарнях понад 30 людей. І це рекордна кількість запевняють співробітники санепідемнагляду. У минулому році таких випадків було всього п’ять. На думку експертів, це пов’язано перш за все з небувалим урожаєм грибів і необережністю людей.

  “Люди невпевнені в тому, що це є їстівні гриби. Також збирають гриби на різних проїжджих частинах, залізничних шляхах. Вживають гриби, особливо сироїжки, сирими, не відварюють”, – говорить Леся Палійчук, начальник відділу санепіднагляду Держспоживспілки в Івано-Франківській області.

  Експерти радять, якщо є найменші сумніви в якості грибів, краще їх зовсім не брати. А якщо вже ризикнули, то перед вживанням в їжу, їх потрібно ретельно помити і проварити.

  Нагадаємо, У Верховині двоє грибників насушили першу тонну грибів

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!