На Прикарпатті будуються 26 лікарських амбулаторій

 • 18 січня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва та директора департаменту охорони здоров’я Миколи Стовбана відбулася робоча нарада, на якій обговорили результати селекторної наради щодо стану реалізації реформи первинної медичної допомоги у сільській місцевості.

  Першочергові питання, які було розглянуто – будівництво амбулаторій за кошти субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток сільської охорони здоров’я, впровадження телемедицини на первинці та надання телемедичного консультування за чотирма нозологіями:  серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.

  Також йшлося про поширення hand-book – спеціального кооперативного посібника з впровадження телемедицини та презентації дорожньої карти щодо її реалізації.

  З метою подальшого впровадження реформ на Прикарпатті, Віталій Федорів ініціював чіткий алгоритм дій райдержадміністрацій щодо рішення сесій про співфінансування. «Відомо, що в Івано-Франківській області будується 26 амбулаторій. У всіх проведено відповідні тендери та ведуться вже підготовчі роботи», – повідомив посадовець.

  Він також звернувся до керівників цих амбулаторій, щоб ті спільно з профільним заступником РДА, селищним головою чи головою ОТГ проконтролювати стан наявності цих грошей на співфінансування, бо від цього залежатиме проведення казначейством усіх потрібних видатків.

  У свою чергу під час наради головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з організації первинної медико-санітарної допомоги Юлія Монюк доповіла про уточнення заявок щодо наданого переліку амбулаторій, які потребують упорядкування та дооснащення.

 • Головний спеціаліст ДОЗ з педіатрії Лариса Підвербецька повідомила керівникам первинної ланки про порядок розподілу імунобіологічних препаратів, які будуть розділятися в об’єднані територіальні громади, а також на фізичні особи підприємця.

  Завідувач сектору експертизи тимчасової непрацездатності та фінансового контролю і аудиту управління виконавчої дирекції фондів соціального страхування України Ольга Ославська наголосила присутнім про співпрацю департаменту охорони здоров’я, ОТГ з управлінням виконавчої дирекції фондів соціального страхування України в частині порядкування, видачі та продовження листків непрацездатності.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!