На Прикарпатті енергетики встановлюють платформи для лелечих гнізд

 • За п’ять років встановлено 436 платформ.

  19 березня в Україну прилітають лелеки. До їх прильоту прикарпатські енергетики готуються заздалегідь.

  У рамках природоохоронної програми зі збереження біорізноманіття «Лелека» з 2011 року підприємство встановлює платформи для лелечих гнізд. Лише за останні 5 років енергетики встановили 436 платформ, повідомляють у «Прикарпаттяобленерго».

  Цьогоріч для птахів планують облаштувати 95 платформ, уже встановили 37. Рекордсменом серед встановлених конструкцій традиційно залишається філія «Східна», яка працює на території Снятинської, Тлумацької та Городенківської громад. Ця місцевість багата на водойми та на їжу для лелек. Тому кількість платформ від початку природоохоронної програми, встановлених філією, сягає 192.

  Енергетики встановлюють конструкції на тих електроопорах, де лелеки звили свої гнізда. Це допомагає захистити птахів від можливого ураження струмом, а прикарпатців – від аварійних знеструмлень світла.

  Сьогодні в Україні близько 30% гнізд лелек розташовані на опорах. Кількість гнізд на електроопорах з року в рік зростає. Птахи, коли вилітають із гнізд, завдяки захисним платформам не зіштовхуються з електролініями та не спричиняють замикання в електромережі чи обриви в лінії.

 • Як правило, фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» під час обстеження мереж виявляють просілі чи пошкоджені гнізда. Знімають їх, а на їхнє місце встановлюють платформу, яка піднімає гніздо над проводами. Це створює безпечні умови для крилатих мешканців.

  До теми: У Вовчинці за майже 30 млн гривень реконструюють електричну підстанцію

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!