На Прикарпатті громада більше року бореться із депутатами за землю

 • Вчора, 14 вересня, до Івано-Франківська приїхала програма 1+1 “Гроші”.

  До журналістів звернулась жителька села Драгомирчани Марія Крамар.  Жінка нагадує, що більше ніж рік тому громада села дізналась, що сільські депутати та правоохоронці на сесії сільради розділили між собою землю – близько трьох гектарів.  Проте ця ділянка була призначена для будівництва школи, садочка та стадіону. 

  “Люди, дізнавшись про це, намагались законним способом заставити сільраду відмінити своє рішення. Потім жителі перекривали дорогу державного значення Львів – Мукачево на чотири дні. Тільки після цього депутати зібрались. На жаль, кворуму тоді не було, але нас районна влада запевнила, що те рішення законне. Через два місяці ми дізнались, що два депутати і працівник управління захисту економіки звернулись до суду з оскарженням рішення про скасування поділу землі”, – розповідає жінка та додає, що деякі суди все ще тривають.

  Також пані Марія каже, що у селі триває процес перевиборів, який розпочали ще минулого року. Каже, що громада створила ініціативні групи і висинула недовіру майже всім депутатам. Першого разу в перевиборах їм відмовили. Та згодом, після того як понад три місяці не проводились сесії, жителі зібрали всі необіхідні документи та подали їх комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

  “Чекаємо рішення про перевибори від комітету десь з травня. Не знаємо, чому так довго. Напевне це питання не є пріорітетним для них, бо зараз триває об’єднання громад. Та ми також не можемо сторити ОТГ, бо сесії у нас не збираються – за рік була одно сесія”, – пояснює Марія Крамар.

  Проте вона наголошує, що для них найважливіше – земля. “Її навряд люди віддадуть. Питання, скільки це все буде тривати”, – акцентує жінка. В загальному вона пояснює, що жителі хочуть зробити перевибори через бездіяльність сільради та покрасти край земельним спекуляція.

 • Читайте також: «Ми упорядковуємо своє майно»: у Рогатині школі олімпійського резерву надали землю

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!