На Прикарпатті лікарі мають отримувати не менше 20 тисяч гривень зарплати, – Ляшко

 • З початку року до медичних закладів Прикарпаття, окрім критично-важливих кисневих станцій, доставили ще низку обладнання, серед якого 1 ангіограф, 5 пересувних та 4 стаціонарних рентгенівських апарати, 2 електрокардіографи, 5 капнографів тощо.

  Такі дані озвучив Віктор Ляшко під час робочого візиту до Прикарпаття, де провів нараду спільно з керівництвом обласної адміністрації.

  Разом з місцевою владою міністр охорони здоров’я також обговорив питання забезпечення медиків гідною заробітною платою на рівні не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 гривень для медичної сестри, а також питання посилення менеджменту в лікарнях.

  Віктор Ляшко наголосив, що медики, які працюють повний робочий день, не повинні отримувати зарплату нижче зазначеного рівня.

  «Навіть під час війни ми не зупиняємося і продовжуємо посилювати матеріально-технічну базу наших лікарень, щоб вони були готові щодня протистояти викликам, спричиненим повномасштабним вторгненням Росії на нашу територію. З початку року нам вже вдалося значно покращити забезпечення лікарень. Зокрема, частина обладнання була закуплена за бюджетні кошти та коштом проєктів Світового банку і Глобального фонду. Вагома частина надійшла як гуманітарна допомога від наших міжнародних партнерів та завдяки коштам UNITED24», — зазначив Віктор Ляшко.

  Міністр охорони здоров’я нагадав, що з початком наступного етапу медичної реформи обладнання буде постачатися в лікарні відповідно до кластерного розподілу в спроможній мережі області.

 • Такий підхід сприятиме раціональному розподілу дороговартісного обладнання між медичними закладами та унеможливить ситуації, коли дорогий апарат буде встановлено у лікарні, в якій він працюватиме лише обмежений проміжок часу або ж не працюватиме взагалі через відсутність необхідних фахівців.

  Читайте також: Спортсмен з Івано-Франківська здобув перемогу на міжнародних змаганнях (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!