На Прикарпатті ліквідовували умовне руйнування греблі “Бурштинського моря”

 • В Івано-Франківській області завершилося командно-штабне навчання.  За умовами останнього, третього дня, командно-штабного навчання, до оперативно-координаціного центру управління ДСНС в області від чергового управління цивільного захисту ОДА в області надійшло повідомлення про руйнування шлюзу – перепускної споруди (греблі) водосховища Бурштинської ТЕС.

  Ця споруда призначена для забезпечення технологічного процесу Бурштинської ТЕС ДТЕК «Західенерго», площа її дзеркала становить 12,6 км. кв., а об’єм води складає 48,5 км. кв. Аварія спричинила підтоплення трьох довколишніх сіл.

  До ліквідації умовної надзвичайної ситуації було залучено 63 особи та 27 одиниць техніки, з них – від ДСНС 18 осіб та три одиниці техніки. По прибутті, вони здійснили евакуацію населення з зони підтоплення, в першу чергу дітей, осіб похилого віку та людей з інвалідністю, автомобільним транспортом підвищеної прохідності та організували їх життєзабезпечення. Іншими відповідними службами було здійснено роботи з відновлення зруйнованого шлюзу-перепускної споруди (греблі) водосховища Бурштинської ТЕС.

  Після заключного етапу командно-штабного навчання ДСНС України з органами управління та підрозділами територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області, що тривало на Прикарпатті з 28 по 30 листопада, відбулося розширене засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС за його результатами. Засідання відбулося під головуванням першого заступника голова Івано-Франківської ОДА Марії Савки та заступника директора департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Олександра Лещенка.

  Про роботу  органів управління та сил цивільного захисту під час проведення командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області та її ланками доповів начальник Управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький. У своєму виступі він зазначив, що  за результатами навчання в найкоротший термін буде напрацьований та затверджений  план основних заходів щодо  підвищення стану готовності  територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області і організовано належний контроль за його виконанням.

  Про результати командно-штабного навчання присутнім доповів заступник начальника управління планування та координації заходів цивільного захисту Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Осипенко і підкреслив, що підготовку органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми Івано-Франківської області  до виконання завдань за призначенням визначено як «достатній рівень».

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!