На Прикарпатті молодий батько потребує коштів на електровізок та реабілітацію

 • 27-річний Анатолій Рішко з села Спас Рожнятівського району потребує допомоги.

  9 серпня 2015 року в день народження донечки Анатолій вирішив скупатися у річці. Пірнувши у воду, він зламав шийний відділ хребта. Як наслідок, страшний діагноз – забій спинного мозку шийного відділу С4, С5, С6.

  Тож ГО “СЛІД” розпочала акцію “Другу на електровізок”. Весь час після травми Анатолій та його сім’я проходять лікування та реабілітацію в медичних закладах, зробили повторну операцію, але, на жаль, його стан не поліпшується – він все ще не рухає ні руками, ні ногами. Тобто чоловік повністю нерухомий, за винятком голови та плечей. Більшість часу він або лежить в ліжку, або сидить у візку. Толік перебуває там, де його залишають, до тих пір, поки хтось йому не допоможе змінити місце перебування. Зазвичай за Анатолієм та їхньою маленькою донечкою Святославою доглядає молода дружина Мар’яна. 

  Електровізок з сенсорним управлінням допоможе йому самостійно пересуватись та хоч трошки відчувати себе самостійним. Він зможе ним управляти за допомогою голови. 

  “Перш ніж оголосити акцію збору коштів на електровізок з пультом управління головою, ми добре вивчили питання безкоштовного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації державою. Також зверталися до підприємств, а саме INVACARE, які виробляють  елекровізки для людей з інвалідністю за державним замовленням. Нам повідомили, що зараз  в державі немає  механізму забезпечення саме такими електровізками саме таких людей з інвалідністю. Щиро сподіваємось, що будуть прийняті зміни в законодавстві щодо цього питання”, – пояснює ГО “Слід”.

  Ціна електровізка 3 800 €. Нещодавно вдалось зібрати 13 тисяч гривень, щоб заплатити аванс. Однак потрібна ще дуже велика сума. Втім, молода сім’я не втрачає надії і вірить, що необхідну суму таки вдасться зібрати і вже на Великдень Толік повезе святити кошик на новому електровізку.

  “Електровізок допоможе мені бути самостійним, я зможу більше бути на свіжому повітрі, гуляти з донькою, їздити до друзів, більше спілкуватися. В’їзд/виїзд з будинку повністю доступний для мене” – каже Анатолій.

  Також сім’я просить допомогти зібрати кошти на реабілітацію. Одна доба реабілітації в Чернігові коштує 2000 тисячі гривень. Такі гроші для сім’ї є непідйомними, адже чоловік втратив можливість працювати, а дружина Мар’яна піклується про нього та маленьку донечку. Кожна гривня для них є важливою.

  Реквізити для допомогти: 

  5168 7573 0918 7021 (ПРИВАТБАНК)

  Отримувач: Рішко Анатолій Володимирович

  Для запитань та уточнень можете звернутися за телефоном 096 229 57 79 (Анатолій). Також сім’я може відповісти на усі запитання у Фейсбуці. 

   

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!