На Прикарпатті онкологи вперше використали під час операції на щелепі метод 3D моделювання і друку

 • Така методика в Україні використовується нечасто, а в нашій області її застосували вперше.

  Цей метод можна використовувати і при щелепно-лицевій травмі, що є актуальним в умовах війни, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

  У світі використовується велика кількість відновних пластичних операцій, але всі вони мають деякі недоліки, оминути які можна тільки застосувавши 3D технології. Адже завдяки 3D друку розширюються можливості індивідуального відновлення патологічно змінених тканин.

  Так, фахівці кафедри онкології Івано-Франківського національного медичного університету – доцент Іван Костишин, асистент Галина Гірна та доктор медичних наук кафедри хірургічної стоматології Андрій Пантус на базі Прикарпатського клінічного онкоцентру виконали операцію хворому з приводу пухлини нижньої щелепи.

  Лікарі провели резекцію бокового сегменту та частково гілки нижньої щелепи. Відновлення дефекту, що утворився, провели титановим протезом, виготовленим шляхом 3D друку. Задля точності майбутнього титанового протезу його виготовляли за попередньо змодельованій конструкції в комп’ютерному режимі з використанням сканів спіральної комп’ютерної томографії нижньої щелепи пацієнта.

  Для забезпечення точного прилягання протезу до залишених фрагментів щелепи її резекцію проводили за попередньо виготовленим резекційним шаблоном. Тому межі видалення пухлини відповідали межам майбутнього титанового протезу, що не вимагало додаткової припасовки чи зміщення щелепи, а тільки фіксації протезу у заздалегідь спланованому положенні. Такий метод пластичного відновлення цілісності щелепи дозволив відтворити попередні анатомічні контури ділянки щелепи, що була видалена.

 • Важливо, що хворий позбавлений будь-якого косметичного і функціонального дефекту.

  Читайте також: В Івано-Франківській обласній дитячій лікарні почали проводити кардіохірургічні операції новонародженим дітям з допомогою сучасного обладнання

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!