На Прикарпатті переселенці отримають виплати за два місяці

 • Внутрішньопереміщені особи, які зареєструвались до 30 квітня і подали заяву, отримають виплати за березень і квітень.

  Сьогодні, 18 травня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулась нарада голови Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлани Онищук з головами районних державних адміністрацій і територіальних громад області.

  Під час наради говорили про розміщення і забезпечення прав внутрішньо перемішених осіб на території Прикарпаття.

  Так, заступниця голови ОВА Людмила Сірко зазначила, що на Прикарпаття, від початку вторгнення прийняли вже понад 142 тисячі осіб.

  Також, з-поміж внутрішньопереміщених осіб є багато соціально-вразливих. Це люди з інвалідністю.

  “Зі 142 тисяч осіб 138 тисяч зареєструвались у ЦНАПах і отримали довідку про переміщення. Також хочу зазначити, що з тієї кількості людей 144 сім‘ї – багатодітні і 16 сімей, де є хтось один з батьків”, – наводить дані Сірко.

  Вона зазначила, що 6 300 осіб наразі проживають в школах, ліцеях, садочках.

  “Зараз влада націлена на те, аби відновити навчання. І ми займаємось пошуком приміщень, куди б розмістити людей”, – говорить заступниця.

  На початку війни в область прибувало по п‘ять-шість тисяч осіб, зараз 100-150. Однак ці люди – це ті, хто потребує цілодобового догляду.

  “На жаль, інтернатні заклади заповнені і ми змушені розміщувати людей по медичних закладах. Наразі вже розмістили 296 осіб”, – зазначає Людмила Сірко.

  Ті внутрішньопереміщені особи, які зареєструвались до 30 квітня і подали заяву, а це 63 000 осіб на суму 410 млн грн, отримають виплати за березень і квітень.

  Така ж допомога згодом буде виплачуватись тим людям, які перемістились з територіальних громад, що перебувають в зоні активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях.

  До теми: Франківщина отримала черговий гуманітарний вантаж з Румунії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!