На Прикарпатті переселенцям організували тури до місць живої спадщини

 • Управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації разом із ГО «Туристична Асоціація Івано-Франківщини» організували проведення 4 ознайомлювальних турів для внутрішньо переміщених осіб до місць живої спадщини GO52 з 11 по 14 липня, повідомляє “Галицький кореспондент“.

  Тур 1. Відвідини родинного музею вівчарства у садибі «Космацька писанка». Прогулянка Космачем бричкою. Візити до Космацьких майстерень, де виготовляються гуцульські каптурі, цимбали, постоли. Майстер-клас з виготовлення запаски та писанкарства. Прогулянка сріблястими водоспадами в Шешорах.

  Тур 2. Поїздка в Косівський район. Візит до майстерні Сергія Дутки. Перший досвід гончарства. Демонстрація викупування ковдри у валилі. Оповіді про Яворів та ліжникарство. Знайомство з місцевими ткалями. Майстер-клас ткацтва.

  Тур 3. Поїздка у Вигодську громаду. Візит у садибу «Дарваїв кут» у Старому Мізуні. Кулінарний майстер-клас: приготування «бульбяних пирогів», токана, залізного борщу. Інста-сесії та вечорниці у старій бойківській хаті 19 століття у селі Новошин. Візит до кузні Гавришів та пасіки Гошовських у селі Шевченковому. Знайомство з ковальським ремеслом та бджільництвом. Дегустації. Сон на вуликах.

  Тур 4. Екскурсія екофермою «Дубовий кут» (с. Новий Мізунь) для швидкого пізнання можливостей відпочинку на полонині. Візит до Центру спадщини Вигодської вузькоколійки у селищі Вигода.

  Тури проводяться у рамках проєкту «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці». Його мета: збільшення відвідуваності туристами і створення нових можливостей додаткових джерел доходу у прикордонних громадах шляхом розробки й популяризації унікального туристичного досвіду. 

  Як повідомляв “Галицький кореспондент”, на Прикарпатті для сімей переселенців влаштували “Походи в гори світу”. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!