На Прикарпатті підліток, якого збив потяг, не чув його через навушники

  • Днями на Івано-Франківщині було травмовано підлітка. Хлопець йшов вздовж колії в капюшоні з навушниками й тому не почув наближення вантажного поїзда. З початку року це вже третій випадок травмування на залізницях дітей віком до 16 років, один з них загинув. Упродовж 2017 року через власну необачність травмувалися 27 дітей віком до 16 років, з них 9 загинули, з постраждалих 10 уражено електрострумом, у тому числі 2 – смертельно.

    Цей нещасний випадок стався 20 березня 2018 року о 14:05 на станції Долина Івано-Франківської області. Хлопець йшов вздовж колії в капюшоні з навушниками й тому не почув наближення вантажного поїзда. Потерпілого швидка допомога доправила в Долинську районну лікарню з травмою голови та ноги, передає Залізничний інформаційний портал.

    Сучасні ґаджети здатні повністю захопити увагу людини та стати невід’ємною частиною повсякденного життя. Часто підлітки та молоді люди не знімають навушників, перетинаючи дороги та колії, і ризикують життям, навіть не усвідомлюючи небезпеки. Це особливо актуально з початком канікул, під час яких у школярів більше часу на прогулянки, тож дорослі повинні приділити увагу дітям.

    Залізничники намагаються попереджувати порушення правил безпеки. З метою профілактики травматизму на об’єктах залізничної інфраструктури “Укрзалізниця” проводять місячники профілактично-роз’яснювальної роботи серед населення, пасажирів, учнів, студентів вищих навчальних закладів, дошкільнят із закладів, розташованих в районах, прилеглих до залізничних колій. Під час останнього місячника, восени 2017 року, фахівці Укрзалізниці відвідали понад 4,5 тис. навчальних закладів, де провели 7,3 тис. лекцій для 360 тис. слухачів.

    Такі заходи сприяють формуванню свідомого ставлення громадян, дітей та молоді до особистої безпеки на об’єктах залізничного транспорту. До роботи активно долучаються ЗМІ – радіо, телебачення, преса. Однак без участі батьків та правоохоронців впоратися із цією бідою неможливо.

    Крім того, щоб убезпечити громадян Укрзалізниця постійно опікується освітленням вокзалів та станцій, підходів до поїздів, пішохідних переходів тощо. Так, упродовж 2017 року залізничники провели 9735 перевірок рівня освітлення територій станцій і маршрутів проходу пасажирів; капітально відремонтували 35 залізничних переїздів, 54 пішохідних доріжки на переїздах та 206 підходів до них; відновили 206 під’їздів та підходів до залізничних переїздів; замінили 342 сходів, настилів пішохідних мостів, тунелів та відремонтували 101 настил проїжджої частини; огородили 25 об’єктів територій станцій, депо та дистанцій колії.

    Фахівці залізниці не забули й про наочну агітацію, встановивши майже 2150 додаткових інформаційних стендів попереджувального змісту та покажчиків безпечного проходу, відновили понад 24 тис. попереджувальних плакатів з електробезпеки на щитах мостів, огорожах тягових підстанцій, опорах ЛЕП.

    Нагадаємо, четверо українців загинули у зіткненні з потягом.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!