На Прикарпатті планують збудувати “Парк Кайнозою” (фото)

Парк Кайнозою — це розважальний та освітній парк, розміщений на восьми гектарах території з рівнинним рельєфом. Тематика парку — епоха Кайнозою — історична ера, що почалась 66 мільйонів років тому і триває досі.

Таку ініціативу облаштують у селі Підгір’я Богородчанського району Івано-Франківської області, інформують творці проєкту N+K Architectvra.

В’їжджаючи до парку, відвідувач потрапляє на великий громадський простір навколо наявної скульптурної композиції «Мамонти». Це місце збору туристичних груп, обмежене активним фасадом з кав’ярнями та сувенірними крамницями“, – йдеться в повідомленні.

Вхід на територію парку здійснюється через фоє головної будівлі, де знаходиться касовий зал, інфо-пойнт, кав’ярня. З фойє відвідувач потрапляє до музею.

Музей — це довгувата та вигнута в плані галерея з діорамами, що розповідають історію створення та розвитку життя на Землі від Первинного бульйону, через Палеозой, Мезозой та Кайнозой аж до побуту кроманьйонців.

З музею відвідувач потрапляє безпосередньо в парк. Опинившись там, він бачить ще один громадський простір, із заглибленим амфітеатром. Тут можна як послухати лекцію просто неба, так і спостерігати за побутом кроманьйонців у виконанні акторів, взяти участь у майстер-класах, виготовити знаряддя праці тощо.

Сам парк представлений довгим та заплутаним маршрутом зі стежок, які ведуть до різних скульптурних композицій. Відкритий простір та відсутність існуючих великих зелених насаджень, а також панорама на діброву та Карпати на задньому плані надихають на сюжет міграції доісторичних тварин маршрутом з Карпат до Івано-Франківська через відкриту широку рівнину, де на них вже чатують доісторичні хижаки, що переховуються в хащах та водоймах.

Сюжетна єдність скульптурних композицій дасть повніше враження про життя на Землі кількадесят мільйонів років тому та дозволить наочно зобразити різні сюжети.

Окрім маршруту зі скульптурними композиціями, в парку розміщені кілька атракцій. Перша така атракція — водойма, яка влітку слугує кондиціонером, а взимку — ковзанкою. Крім того, водойма — це тло для експозиції водоплавних тварин. Над водоймою — кільцевий оглядовий міст, який водночас створює затінок. Під мостом, обабіч водойми — велика пісочниця зі скелетом динозавра у ній. По інший бік — альпін-парк. Відразу за водоймою — скеледром. Маршрут закінчується піднятим над рельєфом мостом, зійшовши на який, відвідувач може спостерігати за дикими котами у природному для них оточенні. Природний рельєф дає можливість ізолювати тварин та створити для них необхідний психологічний комфорт.

Відвідувач закінчує свій маршрут на головному майдані, звідки він може потрапити до фудкорту або повернутися до місця збору туристичних груп та паркінгів.

Читайте також: В історичній частині Франківська будують церкву без археологічного супроводу

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!