На Прикарпатті починається призов на строкову військову службу

 • Сьогодні, 2 червня, під головуванням заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василя Івасика відбулося перше засідання обласної призовної комісії.

  Члени комісії обговорили організаційні питання весняного призову 2020 року на строкову військову службу. Упродовж березня військкоматами, органами влади та місцевого самоврядування, проводились підготовчі заходи, пов’язані з попереднім медичним оглядом, обстеженням, лікуванням та вивченням призовників, які були перервані впровадженням карантину.

  За інформацією військового комісаріату, існують певні складності щодо виконання плану призову, наразі команди призовників укомплектовані на 54 відсотки. Обласна призовна комісія обговорила можливі проблемні питання та шляхи їх вирішення, акцентувавши увагу на максимальній безпеці юнаків, котрі підлягають призову.

  Військовий комісар обласного військового комісаріату полковник Володимир Ярмошук ознайомив членів комісії з умовами роботи медичної комісії, дотриманням всіх санітарно-епідемічних вимог. Призовники, військові та медики, інші виконавці заходів призову, забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту та працюють з дотриманням зазначених норм.

  Йшлося й про необхідність забезпечення права юнаків, які в період призову мають намір складати вступні іспити та продовжувати навчання.

  Голова комісії зауважив, що плани призову на строкову військову службу областю завжди виконувались та наголосив, що призовники не будуть залучатися до виконання завдань у зоні проведення ООС.

  Василь Івасик погодив закріплення членів обласної призовної комісії за районами, містами області для здійснення контролю за перебігом призову і надання допомоги районним (міським) військовим комісаріатам у їх роботі.

  Призовні комісії всіх рівнів працюватимуть з 1 червня по 31 липня 2020 року. Відправки команд молодого поповнення розпочнуться з 17 червня 2020 року.

  З Івано-Франківської області для проходження строкової військової служби весною 2020 року буде направлено 500 призовників, з них:

  у Збройні сили України – 285 чол.;

 • у інші військові формування України – 215 чол., в тому числі:

  – Національну гвардію України – 165 чол.;

  – Державну прикордонну службу України – 30 чол.;

  – Державну спеціальну службу транспорту –20 чол.

  З метою накопичення підготовленого військово-навченого ресурсу, відправлення молодого поповнення для комплектування ЗС України здійснюється виключно через навчальні центри для отримання ними дефіцитних військово-облікових спеціальностей.

  Призовники, призвані з області під час весняного 2020 року призову, будуть направленні для здобуття військової спеціальності на 2-3 місяці в навчальні центри на території Дніпропетровської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Чернігівської областей, після чого будуть розподілені у військові частини для подальшого проходження військової служби.

  Читайте також: На Прикарпатті ветеран війни виготовляє палети з відходів деревини

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!