На Прикарпатті податківці нарахували 60 мільйонерів

 • Загальна сума задекларованих прикарпатськими мільйонерами доходів склала 912 мільйонів гривень.

  Понад 1 мільярд 600 мільйонів гривень доходів, отриманих у 2022 році, задекларували мешканці Прикарпаття з початку року та відповідно зобов’язалися сплатити понад 83 мільйонів гривень ПДФО та військового збору. Мешканці Івано-Франківщини подали майже 5,5 тисяч декларацій. Вказані в деклараціях суми податкового зобов’язання громадяни мають сплатити до 1 серпня поточного року. На сьогодні франківці сплатили до бюджету більше 53 мільйонів гривень.

  Що ж до доходів, які найчастіше декларують прикарпатці, аналізує Ірина Столярик, начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, то тут традиційно спадщина чи подарунки. Саме такий вид доходу зазначили громадяни майже у 600 деклараціях, загальна сума доходу за ними склала 123 мільйона гривень.

  Ще пів тисячі громадян відзвітували про продаж рухомого та нерухомого майна, задекларувавши 51 мільйон гривень. Від здавання в оренду нерухомого майна прибутки 477 громадян склали майже 18 мільйонів гривень. Інвестиційний прибуток у сумі більше як 150 мільйонів гривень задекларували 55 фізичних осіб. Сотня осіб задекларували дохід, який отримали за межами України, і він складає 311 мільйонів гривень. Також 209 декларантів після списання кредитної заборгованості задекларували понад 3 мільйона гривень додаткового блага.

  Зросла цього року й кількість мільйонерів. Так, за підсумками кампанії декларування доходів – 2023, 60 осіб задекларували доходи понад 1 мільйон гривень, тоді як 2022 року таких декларантів було 41 особа. Загальна сума задекларованих прикарпатськими мільйонерами доходів склала 912 мільйонів гривень, очікувана сума податкових платежів до бюджету складає 65 мільйонів гривень.

  Більш як половина таких декларантів (32 мільйонери) є мешканцями Івано-Франківська. А от рекордну суму доходів, а це майже 300 мільйонів гривень доходу, задекларував мешканець Галицького району, з них 139 мільйонів гривень – іноземні доходи. Варто зазначити, що на сьогодні цей громадянин вже сплатив до бюджету майже 15 мільйонів гривень податків і зборів.

  До теми: Коли в Росії закінчаться гроші

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!