На Прикарпатті посівам сільськогосподарських культур загрожують гризуни

Впродовж жовтня, на Івано-Франківщині склались оптимальні умови для зростання щільності та популяції мишоподібних гризунів. Їх розвиток проходить переважно на багаторічних травах, в придорожніх смугах та пасовищах, але спостерігається поступове посилення їх міграції на посіви озимих зернових та ріпаку.

Враховуючи здатність шкідників до швидкого розмноження, за сприятливих погодних умов може відбутися наростання чисельності гризунів, попереджають аргаріїв в обласному управлінні Держспоживслужби.

Надалі, погодні умови листопада регулюватимуть активність розвитку і поширення шкідників на сільскогосподарських культурах. Тому, керівникам господарств усіх форм власності рекомендують організувати систематичне обстеження посівів сільськогосподарських культур, щодо заселення посівів озимих культур, багаторічних трав та садів мишоподібними гризунами.

За наявності п’яти і більше жилих колоній на одному гектарі, аграріям варто застосувати дозволені родентициди на основі діючих речовин бродіфакум, бромадіолон, флокумафен, а із біопрепаратів бактеронцид, Родента БІО та інші препарати, включені в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Після внесення всіх зазначених препаратів, нори необхідно притоптати. Заходи захисту слід здійснювати за суворого дотримання вимог санітарної безпеки, охорони праці й навколишнього середовища.

Нагадаємо, з початку року на Прикарпатті зафіксували 15 випадків лептоспірозу. Основним джерелом інфекції (80,7%) були гризуни.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!