На Прикарпатті працює вже 14 опорних шкіл

 • Сьогодні, 10 лютого, в Івано-Франківську відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова.

  Серед питань порядку денного депутати розглянули проєкт програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2020 рік.

  Одним з основних напрямків, про які йдеться в документі, є освіта. Як розповів в.о. директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Сергій Подошва, станом на 01.01.2020 на Прикарпатті функціонує 14 опорних шкіл.

  “Три школи було створено у 2016 році, три – у 2017 році, ще три – у 2018 році, і п’ять – у 2019 році. Вони мають у своєму складі 45 філій, які за рішенням засновників виконують функції початкової та базової середньої освіти. Із них 5 шкіл та 15 філій знаходяться у
  об’єднаних територіальних громадах”, – сказав він.

  Серед цілей на 2020-й рік у програмі зазначено таке:

  • Створення і забезпечення функціонування опорних шкіл та їх філій
  • Забезпечення закладів загальної середньої освіти шкільними меблями, довідковою літературою
  • Придбання автобусів для регулярного підвезення до місця навчання і додому учнів і педагогічних працівників 
  • Продовження реконструкції приміщення обласного академічного ліцею-інтернату;
  • Початок будівництва спортзалу Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату

  Крім того, у 2019/2020 навчальному році організовано інклюзивне навчання для 760 дітей з особливими освітніми потребами у 685 класах 330 закладах загальної середньої освіти, що на 293 дитини більше у порівнянні з попереднім навчальним роком.

 • Також інклюзивне навчання і виховання організоване для 164 дітей з особливими освітніми потребами у 137 групах 93 закладів дошкільної освіти, що на 53 дитини більше у порівнянні з попереднім навчальним роком. 

  Депутати підтримали цей проєкт рішення. Тепер за нього голосуватиме Івано-Франківська обласна рада на наступній сесії, 21 лютого.

  Нагадаємо, у Калуші планують створити опорну школу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!