На Прикарпатті представлять копію носорога, якого віднайшли у Старуні

  • 14 травня у селі Підгір’я Богородчанської громади для прикарпатців та гостей області представлять копію носорога часів Льодовикового періоду, яку віднайшли майже 100 років тому в селі Старуня Богородчанської громади.

    Тушу тварини зі шкірою, внутрішніми органами та наповненим шлунком віднайшли члени Польської академії наук. Розкопки розпочалися у 1928 році та тривали майже два роки, повідомляє “Суспільне”.

    Це був другий носоріг, якого знайшли на території села. Рештки третього та четвертого також викопали під час цієї експедиції. А от частини першого носорога, а також мамонта, знайшли в 1907 році під час добування озокериту.

    «Коли в 1907 році викопали рештки носорога та мамонта, власник копальні подарував їх Львівському музею. Краків’яни залишилися ні з чим. Оскільки вони теж хотіли собі щось викопати, то в 1928 році їм вдалося знайти гроші й розпочати розкопки. Майже за два роки таки знайшли носорога. Він – єдиний такий у світі, бо від нашого була лише голова, передня ліва нога і клаптик шкіри. А тут – у дуже доброму стані, якщо так можна сказати про тварину, яка пролежала під землею 30 тисяч років», – розповів Андрій Бокотей, професор, співробітник Державного природознавчого музею НАН України.

    Копію волохатого носорога замовили в Природознавчому музеї Інституту систематики та еволюції тварини Польської академії наук у Кракові, де зараз експонують справжню тушу тварини. Перемовини з музеєм представники парку, де презентуватимуть копію, вели приблизно пів року, розповідає представниця «Парку історії землі» Юлія Поясик. З її слів, новий експонат для прикарпатців та гостей області представлять 14 травня у селі Підгір’я Богородчанської громади.

    «Це – єдина копія в Україні – наш носоріг, якого віднайшли в селі Старуня. Зараз такі копії є в найкращих природознавчих музеях світу, зокрема в Англії, Італії, Японії, Німеччині, Франції. Ну і нарешті в нас», – говорить Юлія Поясик.

  • Під час експедиції Польської академії наук знайшли й рештки інших тварин, зокрема первісного бика, коня, сарни та песця. Ця територія, каже співробітник Державного природознавчого музею НАН України Андрій Бокотей, є дуже перспективною для нових розкопок та досліджень…

    До теми: У Крилосі відтворять ремісничий двір Давнього Галича

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!