На Прикарпатті розпочалася кампанія з вакцинації проти кору

 • В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія з імунізації проти кору.

  «На Франківщині, як і загалом по країні, маємо недостатній рівень охоплення профілактичними щепленнями проти кору, – повідомив санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук. – Як показує досвід, така ситуація може стати причиною спалаху кору під завершення 2023-го, або впродовж 2024 року. Щоб мінімізувати ці ризики на державному рівні було прийнято рішення провести catch-up кампанію з вакцинації».

  Івано-Франківській області надано 36 060 доз вакцини. Пройти імунізацію діти мають у віці 1 та 6 років. Дітям, старшим 6 років, які не мають жодного щеплення, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця. У першу чергу щеплення потребують діти з бронхіальною астмою, цукровим діабетом, муковісцидозом, онкологією, серцево-судинними та іншими хронічними захворюваннями.

  Проведення вакцинації планується у пунктах щеплення закладів охорони здоров’я, у центрах вакцинації населення і мобільними бригадами.

  «На сьогодні спалаху як такого немає, але він прогнозується кожні 5-6 років. Востаннє спалах кору був у 2018 році. Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки. О днак, якщо щеплення не було, заразитися може і дорослий.

  Перші тривожні ознаки недуги: людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являються нежить та кашель, а також підвищується температура тіла. Вірус кору небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще більш небезпечними за саму недугу. Інфекція сильно знижує імунітет, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції», – акцентує експерт з питань дитячої імунології ДОЗ Галина Бенько.

  До теми: Операція «Акциз»: на Франківщині вилучили нелегальних товарів майже на два мільйони гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!