На Прикарпатті шукають нелегальних працівників – за них штрафуватимуть працедавців

 • На Прикарпатті шукають нелегальних працівників. Перевіряти малий бізнес взялося управління держпраці разом із податковою, пенсійним фондом, центром зайнятості та Держпродсподивслужбою.

  До кінця січня вони проводили інформаційно-роз’яснювальну кампанію про неприпустимість використання нелегальної праці та виплати зарплати у конвертах. Далі будуть інспекції та штрафи для роботодавців, повідомляє “Галичина”.

  “Ми охопили понад 5 тисяч об’єктів господарювання, які проводять у сфері торгівлі, громадського харчування тощо. Є випадки, коли працівники допущені до роботи без офіційного працевлаштування. Вони самі про це розповідають. Ця інформація вноситься в реєстр і буде опрацьована. Такі об’єкти господарювання віднесуть до ризикових, у них будуть проводитися інспекційні відвідування”, – каже начальниця відділу з питань трудових відносин управління держпраці в області Іванна Дубнюк.

  Відтак, власників бізнесу закликають оформити працівників та всі відповідні документи. Адже до тих, хто попаде в зону ризику, завітають із повторною перевіркою.

  “Якщо виявлять, що працівник допущений до роботи без офіційного працевлаштування, до працедавців будуть вживатися заходи реагування. Це штаф у 142 000 тисячі гривень. Є ще адміністративна відповідальність”, – каже Дубнюк.

  Із 1 лютого мають проводити більш інтенсивні інспекції і кожен нелегальний працівник обійдеться працедавцям у круглу суму.

  До теми: у Долині знайшли людей, які палили траву – їх повідомили про штрафи

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!