На Прикарпатті спорудять оригінальний культурно-мистецький центр

 • У селі Старий Косів Косівського району спорудять культурно-мистецький центр «Дзбан».

  Нове будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» по вул. Миру запланували у рамках проєкту «Створення культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан» та внесли у перелік 14-ти проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку в Івано-Франківській області у 2021 році, інформують у пресслужбі ОДА.

  Нагадаємо, що у жовтні минулого року у Косові відбулася презентація проєкту «Будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан». На презентації були присутні заступник міністра культури та інформаційної політики України (далі МКІП) Лариса Петасюк, в.о. генерального директора Директорату книговидання та креативних індустрій МКІП Анастасія Образцова, державний експерт експертної групи з креативних індустрій Директорату книговидання та креативних індустрій МКІП Юлія Федорчук, голова Державного агентства України з питань мистецтв Галина Григоренко, заступник голови Державного агентства розвитку туризму України Кирило Домбровський.

  Авторка задуму, майстриня кераміки Марія Гринюк презентувала аудиторії деталі ініціативи. Проєкт спрямований на розвиток туризму, збереження культурної спадщини та економічного зростання регіону. Його метою є будівництво культурно-мистецького центру «Дзбан» як символу автентичної культури Гуцульщини та сучасного креативно-культурного осередку. Пропонується побудова унікальної і креативної споруди, яка не має аналогів, водночас у символічній формі «Дзбану» збережена традиція. Тут запланували розмістити кілька цікавих локацій – мінікінотеатр, внутрішній відкритий балкон із виставковими нішами, гончарні майстерні та конференцзали. 

  Цей креативний проєкт покликаний не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та економічну спроможність краю. «Цим проєктом ми задіюємо широке коло верств населення з інших видів народних ремесел, що розвинуті на території Гуцульщини. Вважаємо, що підхід до неординарного вираження об’єктів культурного спрямування спричинить значне зацікавлення туристів до нашої місцевості, а мешканців – до самовираження», – зазначила Марія Гринюк.

  До теми: У Косові відкрили інтерактивну виставку мальованої кераміки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!