На Прикарпатті створили єдиний в Україні вертеп з сіна

  • На Прикарпатті створили єдиний в Україні вертеп з сіна.

    Про це повідомляє  журналістка газети “Експрес” Анна-Сабіна Ружицька у соцмережі.

    Жанна Бондаренко, директорка Надвірнянської художньої школи та ініціаторка створення дивовижі, розповіла, що центром вертепу є ясла з маленьким Ісусом. Біля ясел — фігури Марії, Йосифа, трьох царів, Ангела. А ще є звірі — верблюд, олень, буйвол, баран, вівця, кінь. Над усіма ними височіє Вифлиємська зірка.

    Заввишки фігури від 40 сантиметрів до 4 метрів, важать від 3 до 70 кілограмів. Зробити вертеп та біблійних персонажів з сіна мисткиню надихнули колядки.

    Вертеп з сіна пані Жанна зробила зі своєю заступницею Наталією Пак та добровільним помічником, хористом церковного хору Миколою Зузанським за два тижні.

    В основі всіх фігур вертепу є каркаси з дроту та картону, перемотаного скотчем. На них накладали сіно, солому, яку перемотували нитками. Найважче було зробити з сіна обличчя, доводилося зминати сіно і “ліпити” лиця. На увесь вертеп витратили 400 кілограмів сіна, 20 кілограмів соломи, два 50-метрові мотки ниток, кілька кілограм картону, 12 невеличких ялинкових іграшок-кульок, що слугують замість очей звірям, 20 метрів тонкого алюмінієвого дроту та кілька відрізків мішковини й атласної тканини, з яких зробили одяг для персонажів. За словами пані Бондарено, якщо фігури вертепу зберігати у прохолодному сухому місці, вони можуть простояти більше 20 років. Пахучу дивовижу із сушеної трави митці подарували рідній Надвірній.

  • Але унікальний вертеп хотіли побачити багато людей, тому вертеп привезли до Івано-Франківська. Для цього довелося наймати велику вантажівку. Побачити вертеп з сіна упродовж свят можна в обласному навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття в Івано-Франківську, що на вулиці Незалежності, 12.

    До теми: На Прикарпатті пройде фестиваль вертепів

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!