На Прикарпатті триває відстріл лисиць: як відбувається і чому це важливо

  • Ці хижаки становлять особливу небезпеку для людей та свійських тварин.

    На Івано-Франківщині товариство мисливців та рибалок відновило регулювання чисельності хижих тварин у різних громадах області. Вперше з початку повномасштабної війни мисливцям дозволили відстрілювати лисів, вовків і шакалів. 

    Про це у коментарі Суспільному розповів голова Івано-Франківської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок Михайло Лущак.

    На Франківщині вдесятеро побільшало лисиць

    Зі слів Михайла Лущака, за останні три роки лисиць в області побільшало: за норми 0,5-1 хижак на 1000 гектарів території їх є від десяти до 20.

    “На дорогах — дуже багато трупів лисиць, які гинуть під колесами автомобілів. Це — перша ознака того, що їх багато. Навіть у місті бігають, у парку. Якщо ми нічого не робитимемо, це призведе до важких наслідків”, — каже Михайло Лущак.

    Наскільки небезпечна велика популяція хижаків

    Лисиці, говорить голова обласного УТМР, завдають людям великої шкоди: виїдають курей, качок, гусок, кролів, поросят і навіть котів. Крім того, ці хижаки полюють фазанів, куріпок і зайців.

    За словами Михайла Лущака, велика популяція хижаків сприяє поширенню сказу, ентериту, чумки та інших інфекційних хвороб. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну над лісами з гвинтокрилів розсипали спеціальні препарати для запобігання захворюванням, а тепер доводиться розставляти їх вручну.

    Скільки хижаків відстріляли на Івано-Франківщині

    Від 15 до 23 листопада 2024 року в Івано-Франківській області мисливцям вдалося відстріляти приблизно десяток хижаків, розповів Михайло Лущак. Зокрема в Коломийському, Івано-Франківському й Калуському районах.

  • “Лис — це чума. Він розмножився до такої щільності, що зайці практично виїдені, куріпок майже немає. Я випустив 800 фазанів — їх теж не видно. У лісі залишилося небагато лисів, бо вони там не мають що їсти, тому перебралися у села і завдають величезних збитків. Є багато скарг від людей”, — розповідає керівник Калуської районної організації УТМР Василь Гринів.

     

    Мисливці готуються до відстрілу лисиць

    Разом з іншими мисливцями Василь Гринів уже провів відстріл у Верхнянській і Войнилівській громадах. За тиждень роботи вдалося вцілити в одну лисицю. У команді разом із Василем — 12 людей.

    На кожному відстрілі, крім мисливців, присутні поліцейський та представники громади. Трупи хижаків, зі слів Василя Гриніва, передають фахівцям Держпродспоживслужби для аналізів крові та інших перевірок на інфекційні захворювання.

    Також читайте: На Прикарпатті дозволили відстрілювати лисиць та вовків

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!