На Прикарпатті цілодобово чергуватиме спецтехніка, працюватимуть пункти обігріву

 • Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянула питання про організацію заходів у разі погіршення погодних умов та порушення роботи систем життєзабезпечення на Прикарпатті.

  Комісія з питань ТЕБ і НС доручила дорожнім службам до 20 грудня уточнити розрахунки спеціальної техніки для ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій.

  Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають організувати цілодобовий моніторинг негативного впливу погодних умов на функціонування систем життєзабезпечення населення та важливі об’єкти інфраструктури.

  А також:

  • організувати роботу місцевих штабів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на автодорогах у зимовий період;
  • утримувати у постійній готовності інженерну, спеціальну і снігоочисну техніку, автомобілі підвищеної прохідності та забезпечити їх пально-мастильними матеріалами;
  • організувати в період снігопадів, ожеледиці, інших несприятливих погодних умов цілодобове чергування та роботу спеціальної техніки комунальних підприємств та інших організацій, підприємств та установ для розчистки автомобільних доріг;
  • при необхідності бути в готовності до розгортання пунктів обігріву у приміщеннях закладів загальної середньої освіти, у яких не розгорнуті пункти незламності;
  • у разі потреби звертатися до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області щодо розгортання мобільних пунктів незламності;
  • під час виконання завдань з ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов, передбачити обігрів особового складу, забезпечення його гарячими напоями та вжиття інших заходів для недопущення переохолодження.

  Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА до 25 грудня має звернутися до Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій з проханням зобов’язати операторів стільникового зв’язку під час тривалого відключення електроенергії першочергово забезпечити стійке функціонування електронних комунікаційних мереж у межах проходження державних автомобільних доріг (М-30, Н-09, Н-10, Н-180) та регіональних – (Р-20, Р-21, Р-24, Р-38, Р-62, Р-84).

  Комісія зобов’язала Службу відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області та ДП «Дороги Прикарпаття» своєчасного прибирати дороги та обробляти їх протиожеледними і фрикційними матеріалами. Йдеться насамперед про гірські перевали, круті спуски, підйоми та аварійно-небезпечні ділянки.

 • За рішенням комісії Нацполіція повинна збільшити в області кількість патрулів для регулювання руху на час сильних снігопадів і ожеледиці, а також своєчасно приймати рішення щодо обмеження руху транспорту. Також поліцейські мають організувати супровід техніки спеціальних служб, транспортних засобів, які перевозять товари першої необхідності та вантажі воєнного призначення, на ділянках доріг з ускладненим рухом.

  До теми: В Івано-Франківську через ожеледицю до травмпункту звернулося 40 людей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!