На Прикарпатті у спецшколі вихователі носять дітей на руках через відсутність ліфта

 • У Черченській спеціальній школі Івано-Франківської області, де навчається 39 дітей з особливими потребами, з порушеннями опорно-рухового апарату, немає ліфта.

  Спальні вихованців знаходять на другому поверсі будівлі, а навчальні та реабілітаційні приміщення – на першому. Тож дітей, які не можуть пересуватися самостійно, доводиться носити на руках, повідомляє «Суспільне Карпати».

  “У нас навчаються діти зі всієї області. Основною нашою проблемою залишається те, що не передбачений ліфт на другий поверх. Є діти, які пересуваються на ходулях, на візках, вони дорослішають. Коли менші, ми легко переносимо їх на руках. А коли вже великі – нам фізично це дуже важко робити. Додаткового персоналу, відповідно до нормативів, не передбачено. Ми просили допомогти придбати нам гусеничний підйомник. Але він дуже коштовний, орієнтовно вартує сім тисяч євро. А інвалідний візок до нього – 900 євро. Ми написали Венеціанський проєкт жіночої гільдії, який на жаль, не виграли. Але будемо писати інші проєкти для вирішення цієї нашої проблеми”, – розповідає директорка навчального закладу Надія Шемберко.

  Надія Шемберко каже, що про проблеми школи влада знає. І відсутність ліфта – це не єдина проблема. Школі також бракує додаткового приміщення. У 2017 році у закладі розробили проєктно-кошторисну документацію, відповідно до якої було розпочато будівництво другої черги Черченської спеціальної школи. Однак за браком коштів воно призупинилось.

  “Ми сподіваємося, що у 2021 році продовжаться роботи щодо добудови нашої школи. І обласна рада, і обласна держадміністрація, і департамент освіти знають про наші проблеми. Зрештою не можу сказати, що вони відвертаються від нас. Вони прислухаються до нас, але за браком коштів будівництво призупинили. А от для придбання гусеничного підйомника сподіваємося лише виграти якийсь грант».

  Наприкінці жовтня у Черченській спеціальній школі завершився проєкт “Дитячий крок до щасливого майбутнього”, в межах якого обладнали сучасне приміщення для фізичної реабілітації дітей, сенсорну кімнату для психологічної корекції та встановили інтерактивну дошку. Завдяки перемозі у міжнародному проєкті, школа отримала кошти від Республіки Болгарія зі співфінансуванням Івано-Франківської обласної ради у сумі 15 200 євро.

  Нагадаємо, що суд залишив санаторій “Черче” у власності держави

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!