На Прикарпатті в лісах встановили фотопастки

  • На території Карпатського НПП розставили фотопастки для дослідження червонокнижної європейської норки.

    На жаль, чотири фотопастки вкрали, повідомляє «Укрінформ».

     «Ми розпочали пілотний проєкт «Збереження Норки європейської в Карпатському національному природному парку», провели облік і будемо аналізувати ситуацію. На наших двох полігонах є розкладені фотопастки для дослідження. Є проблема в тому, що на одному полігоні чотири фотопастки поцупили. Люди ще не розуміють, що таке дослідження», – розповів заступник директора з наукової роботи Карпатського НПП Олександр Киселюк.

    За його словами, кількість фотопасток у Карпатському НПП збільшать завдяки підтримці партнерів проєкту – міжнародній організації «Люди проти вимирання». Адже нині перед науковцями стоїть завдання не лише зберегти цей вид норки, але й дізнатись, скільки таких особин проживають на території Карпатського НПП.

    «Можемо вже сказати, що у верхів’ї Прута і Чорного Черемошу стан популяції норки у доброму стані. Є кілька їх пар. Взимку було дуже багато їхніх слідів, але у фотокамери нам вони не потрапляли. Тепер бачимо їх. Очевидно, взимку норка була більш скритнішою, а в період розмноження – більш активною. Нині ми робимо майданчики для підгодівлі тварини. Кидаємо рибу, вона чує запах і підходить», – зазначив Киселюк.

    Науковці кажуть, що норка може проживати у верхів’ї Карпат, де ще не деградовані природні системи, де є риба, і тваринка може знайти для себе харчування.

  • Довідково:

    Норка, норка європейська (Mustela lutreola) — дрібний хижий ссавець роду мустела (Mustela) родини «куницеві» (Mustelidae). Поширений на території Іспанії, Франції, Румунії, України, Росії. Колись вид був поширений по всій Європі, але зараз зник на більшій частині свого ареалу. Вид внесений у Червоний список Міжнародного союзу охорони природи — всеосяжний збірник відомостей про охоронний статус рослин та тварин в усьому світі.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!