На Прикарпатті в собаки виявили сказ

 • У середині квітня в селі Чортовець Городенківської територіальної громади Коломийського району в одному з приватних обійсть виявили сказ у собаки.

  Про це інформує Снятинська Міжрайонна Філія.

  Сказ або гідрофобія належить до інфекційних захворювань збудником яких є вірус. Вірус сказу може вражати як тварин, так і людей. Він вражає нервову тканину тварин і людей. Передається збудник сказу при укусі або ослюненні від хворої до здорової тварини або людини. Тому інкубаційний період може коливатися від 7 днів до 1 року, що залежить від місця укусу(ослинення).

  Наприклад якщо укус був у п’ятку, то інкубаційний період може бути до року, а якщо укус був в голову, то інкубаційний період скорочується до 7-11 днів.

  Вірус мігрує по нервовим шляхам в центральну нервову систему де викликає запалення мозку (енцефаліт), який закінчується смертю пацієнта.

  “У тварин захворювання на сказ може проявляється насамперед зміною поведінки, спочатку тварина втрачає апетит, погано реагує на команди господаря, може роздирати рану в місці укусу, їсти неїстівні предмети. Потім тварина стає агресивною, втрачає страх, тікає з дому і нападає безпричинно на тварин і людей наносячи їм покуси”, – йдеться в повідомленні.

  Період збудження може тривати 4-5 днів, а на 7-8 день хвороби тварина гине. 

  Читайте також: На Прикарпатті коза сказилася через лисицю

  Фото – ілюстративне

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!