На Прикарпатті відбувся пробіг присвячений 150-річчю від початку будівництва Галицької трансверсальної залізної дороги та Дню Європи в Україні.
Пробіг відбувається вже втретє. Організував його громадський активіст Дмитро Романишин. Серед тих, хто підтримав акцію, угорський культурно-освітній центр в Івано-Франківську, інформують в Угорському культурно-освітньому центрі.
На забіг загалом зареєструвалося близько 300 осіб. Серед них – консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Корош Атілло (забіг на 20 км), члени товариства Мирослав Волощук (професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника) з дружиною та сином на дистанції 3 км, Іван Вацик на дистанції 20 км, Росана Гринишин-Крук і Вікторія Кріль (14-15 років) на дистанції 3 км. Навіть є свої переможці! Хоча переможцями можна вважати усіх.
Після розминки першими стартували ті, хто біг найдовшу відстань – 20 км. Траса пролягала там, де колись була колія залізниці. Вболівали за всіх, і не важливо, хто який результат показав. Головне – участь в забігу і власний рекорд, власна перемога.
Консул Корош Атілло зізнався, що своєрідним випробуванням для нього стали ями на трасі маршруту, зате мальовничі краєвиди були неперевершеними.
Девізом трейлового забігу стали слова: «Біжи з нами! Біжи швидше поїзда!».
Фінішували всі у Нижневі, на березі Дністра. Тут збереглися лише насипи, де колись пролягала колія, штрика. А тепер встановлено пам’ятний знак Галицькій залізниці, який урочисто відкрито у рамках забігу.
До слова, будівництво 768-кілометрової залізниці від Кракова до Гусятина розпочалося у 1871 році. Серед залізничних станцій «колії», «штрики» був і Нижнів на березі Дністра. Це місцеві називали її штрикою, а офіційно це була Ostbahn (шлях на схід). Сьогодні цієї залізниці нема: у 1944 році німці, відступаючи, зруйнували залізничне полотно, а найгірше – підірвали залізничний міст через Дністер. Колію до сьогодні не відновлено.
До теми: Працюють від ранку до вечора: на франківському озері роблять бігові доріжки (фото)