На Прикарпатті відкрили експозицію сакральних скульптур, які потребують реставрації

 • Музей мистецтв Прикарпаття відкрив виставку до Днів європейської спадщини.

  В експозиції – п’ять сакральних скульптур 18 століття, які свого часу прикрашали Костел Непорочного Зачаття Діви Марії, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Укрінформ”.

  «У вівтарній частині музею в рамках відзначення Днів європейської спадщини відкрита виставка творів сакральної скульптури із фондової збірки ММП (Музею мистецтв Прикарпаття, – авт). Експоновані п’ять скульптур у минулому були складовими створеного у 30 – 40-х роках XVIII століття декоративного-пластичного ансамблю колегіального костелу Непорочного Зачаття Діви Марії, святих Андрія та Станіслава (1703), поруйнованого у 60-х роках минулого століття», – зазначають у музеї мистецтв Прикарпаття.

  В експозиції – три скульптури невідомих авторів і два ангели, створені німецьким скульптором Йоганном Ґаспаром Колертом.

  «Виставка має на меті привернути увагу громадськості до необхідності збереження сакральної культурної спадщини», – підкреслюють в музеї.

  Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії (костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії) – найдавніша споруда в Івано-Франківську. Костел звели у стилі бароко в 1729 році. Його історія тісно пов’язана з польською громадою міста. У радянські часи костел використовували в господарських цілях. Нині це єдина культова споруда, яку використовують не за призначенням. Тут розміщений Музей мистецтв Прикарпаття.

 • Читайте також: У Коломиї занепадає гуцульський музей

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!