На Прикарпатті відкрили перші кімнати відпочинку для медиків

Сьогодні, 21 липня в Івано-Франківській області відкрили перші кімнати відпочинку для медиків.

Такі кімнати відкриються в лікарнях Івано-Франківська, Калуша, Долини, Рожнятова, Яремча, Надвірної та Коломиї. Ідея облаштувати такі зони релаксу в активістів ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” виникла ще в березні, коли пандемія тільки почала набирати обертів.

“Я як лікар за освітою знаю, що в терапевтичних відділах, зазвичай, немає кімнат для відпочинку, тому що тут не передбачені нічні чергування. Але зараз ситуація змінилася. Медикам доводиться більше часу проводити на робочому місці, з’явилися нові ризики, які тільки додають стресу, – каже керівниця проєкту Євгенія Бардяк. – Лікарям та медсестрам необхідний куточок відпочинку, куди можна прийти після кількох годин роботи і просто посидіти на м’якому дивані, попити кави з колегами”.

Насамперед обирали лікарні в громадах, де найвища захворюваність на коронавірусну інфекцію, бо там і більша навантаженість на медиків. Для створення кімнати відпочинку закупили необхідні для комфортного перепочинку речі: меблі, холодильник, мікрохвильову, телевізор, кавомашину, кварцову лампу. Вартість облаштування однієї кімнати – 60 тисяч гривень.

Першими зону релаксу оцінили працівники “Міської клінічної лікарні № 1 Івано-Франківської міської ради”. Головний лікар Тарас Василик розповідає, що раніше у закладі не було спеціальної палати, де б персонал міг відновити сили.

“Медики працюють у посиленому режимі і зона відпочинку для медперсоналу дуже потрібна. Кімнату облаштували у колишній роздатковій палаті. Одночасно тут зможуть перепочити приблизно 12 працівників. Надалі плануємо зробити кімнати відпочинку у кожному відділенні лікарні”, – додає Тарас Василик.

Таку ж зону відпочинку для медиків презентували в Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центрі. На заході був присутній і голова Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів. Раніше він та “Молода Просвіта” підписали Меморандум про співпрацю в рамках боротьби із COVID-19.

Читайте також: У Рожнятівській лікарні з’явилися УЗД та рентген-апарати

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!