На Прикарпатті відкриють прихистки для жінок і дівчат, які постраждали від насильства

 • Проєкт «Shelter for Women and Girls — victims of War Crimes» реалізується громадською організацією «Елеос-Україна» за підтримки Посольства Латвійської Республіки в Україні.

  Про це йдеться на сайті Івано-Франківської ОДА.

  Цими днями Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, а також заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко побували у закладах, які переобладнують для облаштування шелтерів. Один з таких прихистків передбачатиме тимчасове перебування, а в іншому – постраждалі проходитимуть тривалу реабілітацію. Відкриття центру відбудеться вже на початку листопада, а поки що тривають завершальні роботи.

  Команда проєкту також відвідала лікарню в Івано-Франківську. Саме тут лікуватимуть жінок, які через збройну агресію військових Російської Федерації постраждали від сексуальних злочинів та тортур. Ремонтні роботи допомогли здійснити корейські партнери із «Korean Peace Foundation».

  У рамках проєкту передбачена:

  – безоплатна медична допомога у спеціалізованих клініках в Івано-Франківська, Мукачево та Києві;

  – проживання у реабілітаційному центрі з відповідним комплексом послуг, включаючи психологічний та соціальний супровід;

 • – забезпечення юридичної допомоги у співпраці з державними органами та міжнародними організаціями, які працюють задля притягнення до відповідальності росіян, що вчинили сексуальні злочини в Україні.

  Відрадно, що не тільки українці, але й наші закордонні друзі об’єднуються та допомагають у біді. Вдячні латвійським партнерам за співпрацю, за розуміння та щире прагнення допомогти.

  «Shelter for Women and Girls — victims of War Crimes» фінансується латвійською організацією «Центр МАРТА» та реалізується через Міністерство закордонних справ Латвії.

  Читайте також: У Франківську запрацював ще один релокований медичний центр

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!