На Прикарпатті вшанують пам’ять депортованих українців

Сьогодні, 21 лютого, в Івано-Франківську відбувається пленарне засідання 34-ї сесії Івано-Франківської обласної ради.

Депутати подали шість звернень до президента і ВРУ, які стосувалися ринку землі, медичної реформи, місцевих виборів та інших болючих тем. Після цього вони перейшли до інших питань порядку денного.

Зокрема, вони розглянули питання обласної комплексної програми “Вшанування в області Року пам’яті депортацій українців в ХХ столітті” на 2020 рік.

“Виконання програми дасть змогу належним чином формувати національну політику пам’яті, здійснити патріотичне виховання молоді, пропагувати українську національну історію, забезпечити підтримку науковців для дослідження української історії в ХХ столітті, а також належним чином підготувати та вшанувати в області 80-у річницю початку масових депортацій українців Західної України тоталітарним режимом СРСР”, – сказав депутат облради Сергій Адамович.

Згідно з текстом рішення, на рік пропонується затвердити фінансування в розмірі 3.45 мільйона гривень. За ці гроші проведуть низку заходів – історичні реконструкції, конференції, конкурси. Також у Дем’яновому лазі створять Парк виселених сіл.

А ще заплановано створення інтернет-ресурсу “Втрачений рай”, де буде онлайн-карта зі зі списками депортованих, записами спогадів, даними про депортованих тощо. Депутати проголосували “за” це питання.

Під прес каральної машини СРСР потрапили сотні тисяч українців. Людей, яких не вбивали, кидали у тюрми через вигадані злочини, депортували в Сибір на «спецпоселення», а потім забороняли їм повертатися в рідні місця тощо. На Івано-Франківщині, як і в Україні загалом, триває реабілітація жертв репресій. Втім є у цій сфері і свої нюанси.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!