Створивши в одній із соціальних мереж фейковий акаунт, аферист поширював неправдиві повідомлення про потребу в матеріальній допомозі для порятунку важкохворої дитини. Про це повідомляє пресслужба поліції Івано-Франківської області.
Злочинну діяльність шахрая викрили оперативники відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області спільно із дізнавачами Івано-Франківського районного управління поліції.
Під час слідства правоохоронці з’ясували, що 36-річний мешканець Івано-Франківська у соціальній мережі поширював неправдиві повідомлення про збір коштів начебто на лікування дитини. В повідомленні також вказував власні банківські реквізити.
Поліцейські встановили, що у постах аферист поширював серед користувачів однієї із соціальних мереж, попередньо отримані ним, із інтернет-сторінки одного із лікувальних закладів, фотознімки онкохворої дитини, яка після проведення хірургічного втручання у 2021 році померла. Дитину аферист видавав за свого сина.
Так, зловживаючи довірою громадян України, він заволодів їх коштами. Гроші чоловік використовував на особисті потреби.
Під час проведення оперативних заходів працівники кіберполіції встановили місце проживання зловмисника. В ході проведення обшуку в помешканні шахрая поліцейські вилучили мобільні телефони, сім-карти, банківські платіжні карти, чорнові записи та інші речові докази його злочинної діяльності.
Слідчі повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 (Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) Кримінального кодексу України. Шахраю загрожує покарання у вигляді обмеженням волі на строк до трьох років.
Наразі поліцейські встановлюють інших потерпілих від протиправної діяльності підозрюваного.
У творі Михайла Коцюбинського «Intermezzo» є рядки про те, як герой звістку про повішених заїв стиглою сливою, відчуваючи не гіркоту, а приємний смак у роті. Неможливість відчувати хоч щось інше, бо жах висмоктав з нього всю кров, передається такою деталлю, яку люблять пхати в усі тестові завдання, присвячені
Про хибні уявлення, що Донеччина — суцільне поле бою та випалена земля Журналістів вчать подавати новини гарячими. Втім, життєвий досвід вже навчив мене, що інколи варто дати емоціям охолонути. Видихнути, підібрати правильні слова. Прийдешній рік для Донецької області ознаменувався змінами на фронті, його зсувом вглиб області, а тилові міста, де донедавна панувала умовна тиша, піддались
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного
Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює